Akcesoria, które doceni każdy zmarzluch

Jednym z podstawowych akcesoriów każdego zmarzlucha jest dobra para rękawiczek. Niestety nie wszędzie jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w dobre jakościowo rękawiczki, które będą dodatkowo ładnie prezentowały się na naszych dłoniach. Jak znaleźć rękawiczki idealne?

Przede wszystkim pierwszym etapem, nad którym należy się skoncentrować, jest ustalenie celu zakupu rękawiczek. Czy mają być to rękawiczki do chodzenia na co dzień po mieście, na bardzo duże mrozy, na sezon przejściowy, a może mają to być rękawice narciarskie? W zależności od dokonanego wyboru przedstawiamy poniżej informacje, czym kierować się przy zakupie.

Rękawiczki przejściowe

Przejściowe rękawiczki przeznaczone są dla osób, które mają bardzo niską tolerancję wilgoci oraz chłodniejszych temperatur. Niejednokrotnie rękawiczki na jesień lub wiosnę mają nie tyle grzać nasze dłonie, ile chronić je przed bezpośrednim kontaktem z chłodniejszym powietrzem lub opadami. Najczęściej w takim wypadku wybiera się cienkie skórkowe rękawiczki, albo rękawiczki z cienkiego, elastycznego materiału.

Rękawiczki na co dzień

Zakładając, że zima w mieście lub na wsi na co dzień nie serwuje mrozów 20-stopniowych, można pozwolić sobie na standardowe rękawiczki zimowe. Takie rękawiczki najczęściej wykonane są ze skóry wraz z jej ociepleniem od środka, z irchy albo też ciepłej bawełny. Niejednokrotnie są to rękawiczki pięciopalcowe, chociaż obecnie modne są rękawiczki z jednym palcem, które gwarantują nieco więcej ciepła. Kupując standardowe rękawiczki powinniśmy zwrócić uwagę na ich chłonność, nie powinny przemakać. Powinny za to gwarantować ochronę przed kilkustopniowym mrozem. Warto wybrać model pasujący do naszej budowy rąk oraz ulubionej kurtki zimowej.

Mróz, mróz, mróz…

Dla fanów sportów zimowych albo osób, które decydują się opuszczać mieszkanie przy kilkudziesięciu stopniach mrozu proponujemy wybór specjalnych, mocno ocieplanych rękawiczek sportowych. Zawierają one gwarancję ochrony przed wilgocią oraz utrzymaniem prawidłowej temperatury rąk do określonej liczby stopni Celsjusza. Najczęściej rękawiczki takie wykonane są ze śliskich materiałów, które szybko wysychają i nie wchłaniają wilgoci. Zobacz więcej.