Akcesoria rowerowe dla dzieci

Wycieczki rowerowe, wyścigi, czy zwykła jazda dla relaksu, to dla dzieciaków wspaniała zabawa. Dzieci w zasadzie nie trzeba specjalnie zachęcać do jazdy na rowerze. Jeśli kupimy odpowiedni rower, przychodzi czas również na akcesoria, które sprawią, że jazda na rowerze będzie jeszcze bardziej komfortowa.

Na rynku dostępne są dodatki do rowerów, które ułatwiają dbanie o jego stan oraz korzystanie z niego w ciekawy sposób. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Stopka

Po pierwsze stopka do roweru. Jeśli mały cyklista będzie miał ochotę zrobić sobie przerwę, by pobiegać w parku, usiąść na ławce, czy pobawić się na placu zabaw, zamiast z impetem rzucić rowerem o ziemię lub oprzeć o drzewo, będzie mógł rozłożyć stopkę i postawić rower w dowolnym miejscu.

Błotniki

Jazda po kałużach to niewątpliwie jedna z ulubionych rozrywek młodych rowerzystów. By oszczędzić sobie prania i przemoczonych ubrań pociechy, warto zaopatrzyć rower w błotniki. Ich odpowiedni montaż zapewni ochronę przed wodą z kałuży.

Dzwonek

Dzwonek sprawi, że rower będzie dla malucha jeszcze bardziej atrakcyjny. Na drodze natomiast pozwoli małemu rowerzyście zakomunikować przechodniom, by ustąpili mu miejsca.

Uchwyt na bidon

Jazda na rowerze to wysiłek fizyczny. Dzieci zazwyczaj szaleją na rowerach do utraty tchu. Jeśli mały organizm się zmęczy, jego pragnienie wzrasta. Dzięki uchwytowi na bidon, będzie miał wodę zawsze pod ręką. Gdziekolwiek się znajdzie, zgasi pragnienie oraz szybko nawodni organizm.

Torba rowerowa

Torba rowerowa zwykle montowana jest na bagażniku. Wiele modeli posiada paski, dzięki którym można ją ciągle i nosić ze sobą. Taki gadżet przyda się, by dziecko mogło zabierać ze sobą ulubione zabawki, przekąski i napoje.

Odblaski

Rowerowe odblaski nie tylko zapewnią bezpieczeństwo małemu rowerzyście, ale sprawią, że rowerek będzie fantastycznie wyglądał. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele kolorowych i ciekawie wyglądających odblasków, koralików i wstążeczek. Te ostatnie najczęściej ozdabiają rowery małych „księżniczek”.

Zapinka

Zapinki to świetne rozwiązanie zabezpieczające rower przed kradzieżą. W każdym sklepie rowerowym znajdziesz takie zabezpieczenie. Dostępny jest bardzo duży wybór z różnymi funkcjami zapinania. Zobacz więcej.