Antykoncepcja – różne rodzaje

Z całą pewnością dwoma najpopularniejszymi metodami zapobiegania ciąży jest stosowanie kondomów i tabletek antykoncepcyjnych. I słusznie, ponieważ są to najskuteczniejsze środki, dające prawie stuprocentowe zabezpieczanie. Jednak środków antykoncepcyjnych jest znacznie więcej.

Jednym z nich są globulki dopochwowe. Ich największym plusem jest dostępność, bowiem do zakupu globulek nie trzeba recepty. Można je stosować z innymi metodami i rzadko występują jakiekolwiek skutki uboczne. Lecz musimy mieć świadomość, że skuteczność globulek nie jest wysoka. Raczej sugeruje się, aby były one dodatkiem do innych środków antykoncepcyjnych, które można kupić na tanieporownanie.pl

Oprócz globulek do dyspozycji są wkładki i spirale domaciczne, które są środkiem długoterminowym, gdyż gwarantują skuteczność nawet przez 10 lat! Do ciała kobiety wprowadza je lekarz, a powikłania niemal w ogóle się nie pojawiają. Jest to kosztowna metoda, jednak w perspektywie stosowania jej wiele lat – bardzo opłacalna. I jedna z najskuteczniejszych! Kolejnym środkiem jest krążek. Nie można go nabyć bez recepty i należy udać się do lekarza w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru. Należy go nie wyjmować przez kilka godzin po stosunku. Malo powszechna metodą jest zastrzyk antykoncepcyjny, konkretnie Depo-Provera, który powoduje niepłodność na 3 miesiące.

Natomiast środkiem antykoncepcyjnym, na który może sobie pozwolić każdy i który daje 100% skuteczności (jedyny!), jest szklanka zimnej wody. Zamiast. Nic innego nie gwarantuje, że kobieta nie zajdzie w ciążę.