Autokarowe oraz lotnicze – bilety

Spróbujmy przenieść się naszymi myślami w końcowe dni sierpnia… Koniec wakacji, to znaczy najbardziej odpowiedni czas na wspomnienia i prześledzenie wszystkiego tego, co daliśmy radę dokonać w trakcie trwania tegoż okresu. Oczywiście, niemożliwością jest refleksja typu: tak, wszystko przebiegało po mojej myśli… bo wiadomo doskonale, iż za każdym razem pozostają takie sprawy, których nie zrealizowaliśmy. Nieodłącznie również ukazuje się zdanie: jeżeliby wakacje trwały trochę dłużej, to wówczas… Nie ma obowiązku się załamywać, lecz najlepiej wspomnieć chwilę, w jakiej rezerwowaliśmy bilety lotnicze a tym samym byliśmy w przeddzień wylotu za granicę.

Niczym, jak rewelacyjna terapia wpływa taki powrót do przeszłości. W ogóle nie rozchodzi się o to, by żałować, że te chwile tak pędem minęły, lecz docenić, iż były nam w ogóle poświęcone. Bardzo dobrze zatem wyciągnąć własny aparat, zerknąć w komputerze na katalog ze zdjęciami, lub zwyczajnie popatrzeć na własne bilety lotnicze i z entuzjazmem wspomnieć wszystko to, co miało miejsce. Jak mnóstwo żeśmy obiektów poznali, jak wielu całkiem nowych ludzi spotkali i czego się dowiedzieli. To chwile, których nikt nam nie zabierze.

Uposażony w bilety autokarowe należy do grona znacznie większych szczęśliwców. Tak, bowiem miał sposobność przez kilka, czy paręnaście godzin podróżować z nowo poznanymi osobami. Pewnie to oczywiste, iż co poniektórzy zostali już dobrymi koleżankami oraz kolegami przed przybyciem na miejsce noclegu. Taka odważna teza przyszła mi do głowy, bo gdy tylko słyszę, że bardzo ciężko siedzieć przez taki długaśny czas na miejscu, to niemalże zawsze mówię – bilety autokarowe to wspaniała alternatywa. Rzecz jasna luksus ma tu niemałe znaczenie, ale każda prawdziwa przygoda miewa swój własny osobliwy urok.