Bezpieczeństwo w kuchni

front-lakierowany-LF900450

Bezpieczeństwo w kuchni

 Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. Wreszcie, kuchnia to miejsce spotkania rodziny przy wspólnym stole. Warto zadbać o bezpieczeństwo w kuchni.

Dzieci bezpieczne w kuchni

Jeśli jesteś matką i wyobraźnia podpowiada Ci obraz Twojego dziecka, które dotyka gorących garnków, wylewa sobie na rączki wrzącą oliwę albo smakuje żrących detergentów, to znak, że musisz poprawić stan bezpieczeństwa w kuchni.

Staraj się, aby gorące uchwyty garnków, naczyń i patelni były poza zasięgiem Twojej pociechy. Schowaj wszystkie płyny do mycia naczyń i inne detergenty. Zachowuj porządek w kuchni, a jeśli zbijesz szklankę czy talerzyk – od razu odkurz dokładne całe pomieszczenie. Nie zostawiaj tego na później! Później możesz zapomnieć. Pilnuj też, aby dzieci nie miały dostępu do otwartych okien – o nieszczęście nietrudno.

Schowaj wszystko, co łatwopalne!

Najprostszą metodą na uniknięcie pożaru jest… schowanie wszystkich łatwopalnych przedmiotów. Takie przedmioty to: rękawice kuchenne, ręczniki, ręczniczki, ściereczki, ręczniki papierowe, gazety. Pamiętaj, że podczas ewentualnego pożaru szybko zajmą się firanki, zasłonki, kapy i pościele.

 Z kuchennych przyrządów korzystaj zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli mamy kuchenkę gazową, pamiętajmy o wyłączaniu gazu. Warto też przemyśleć zakup specjalnych czujników. Zawsze przed wyjściem z domu sprawdzaj, czy zakręciłaś kran. Pamiętaj, aby przyrządy elektryczne, typu czajnik elektryczny, zawsze odłączać od prądu po zakończeniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.