Bezpieczeństwo w kuchni

front-lakierowany-LF900450

Bezpieczeństwo w kuchni

 Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. Wreszcie, kuchnia to miejsce spotkania rodziny przy wspólnym stole. Warto zadbać o bezpieczeństwo w kuchni.

Dzieci bezpieczne w kuchni

Jeśli jesteś matką i wyobraźnia podpowiada Ci obraz Twojego dziecka, które dotyka gorących garnków, wylewa sobie na rączki wrzącą oliwę albo smakuje żrących detergentów, to znak, że musisz poprawić stan bezpieczeństwa w kuchni.

Staraj się, aby gorące uchwyty garnków, naczyń i patelni były poza zasięgiem Twojej pociechy. Schowaj wszystkie płyny do mycia naczyń i inne detergenty. Zachowuj porządek w kuchni, a jeśli zbijesz szklankę czy talerzyk – od razu odkurz dokładne całe pomieszczenie. Nie zostawiaj tego na później! Później możesz zapomnieć. Pilnuj też, aby dzieci nie miały dostępu do otwartych okien – o nieszczęście nietrudno.

Schowaj wszystko, co łatwopalne!

Najprostszą metodą na uniknięcie pożaru jest… schowanie wszystkich łatwopalnych przedmiotów. Takie przedmioty to: rękawice kuchenne, ręczniki, ręczniczki, ściereczki, ręczniki papierowe, gazety. Pamiętaj, że podczas ewentualnego pożaru szybko zajmą się firanki, zasłonki, kapy i pościele.

 Z kuchennych przyrządów korzystaj zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli mamy kuchenkę gazową, pamiętajmy o wyłączaniu gazu. Warto też przemyśleć zakup specjalnych czujników. Zawsze przed wyjściem z domu sprawdzaj, czy zakręciłaś kran. Pamiętaj, aby przyrządy elektryczne, typu czajnik elektryczny, zawsze odłączać od prądu po zakończeniu pracy.