Biały Pałac w Palczewie.

bialypalacBiały Pałac w Palczewie to dziewiętnastowieczny pałacyk leżący na terenie 5 hektarowego parku, pełnego stawów i kanałków z przerzuconymi ponad nimi mostkami. Majątek, przed wojną, należał do spolonizowanej włoskiej rodziny Dal Trozzo. Po II Wojnie Światowej został im odebrany i przechodząc z rąk do rąk poważnie zdewastowany. W 2005 roku został kupiony przez obecnych właścicieli i adaptowany na cele centrum konferencyjnego.

Hotel i dom konferencyjny Palczewie wraz ze swoim zabytkowym parkiem jest pięknie położony na skarpie doliny Pilicy, w okolicach Warki, które od setek lat słyną z sadów. Malownicze okolice sprzyjają nie tylko spacerom, ale również wycieczkom rowerowym, konnym, przejażdżkom bryczką lub saniami oraz spływom kajakowym Pilicą lub Radomką. Sam ośrodek konferencyjny oferuje również atrakcje na terenie Pałacu. Są to m.in. sauna, zabiegi kosmetyczne, warsztaty kulinarne, winne oraz degustacje whisky. Palczew może być również bazą wypadową do zwiedzania okolic, które obfitują w wiele pałacyków o nieraz bardzo bogatej historii. Ciekawym punktem programu może być również zwiedzanie browaru w Warce.

W Białym Pałacu mieści 26 miejsc noclegowych w  16 pokojach 1-, 2- i 3-osobowych, sala konferencyjna na 30 osób oraz jadalnia-restauracja na ok. 60 osób. Poza pałacem, na terenie ośrodka jest też nowoczesny pawilon, w którym mieści się druga sala konferencyjna oraz pomieszczenia rekreacyjne. W Palczewie organizowane są większe i mniejsze konferencje, szkolenia, wyjazdy integracyjne. W weekendy często jest to miejsce zabaw weselnych czy nieraz bardziej kameralnych rodzinnych spotkań jakimi są chrzty czy przyjęcia z okazji I Komunii Świętej.
Pałac w Palczewie ma niezwykle dogodną lokalizację ze względu na łatwy dojazd zarówno z Warszawy (60km) jak i z Radomia: drogą ekspresową S7 i drogą lokalną nr 731 (10 km). Godzinna odległość od stolic gwarantuje z jednej strony odcięcie się od problemów dnia codziennego, z drugiej natomiast, daje komfort szybkiego dojazdu.