Biznesowe perypetie z erp

Z całą pewnością można powiedzieć, iż od dawien dawna ma miejsce autentyczna walka o to, aby usprawnić procesy działania firm w wybranych gałęziach biznesu. Wszystko oczywiście z korzyścią dla firm, jakie to w taki sposób ewidentnie poprawiają własne dochody, a jednocześnie powodują wzrost na rynku gospodarki krajowej. W niniejszym artykule chciałbym skupić się na jednym pośród tego gatunku systemów zarządzania, jaki zdobywa duże uznanie w mnóstwie liczących się na rynku firmach. Mówię o planowaniu zasobów przedsiębiorstwa, znaczy się w skrócie erp.

Opisywane rozwiązanie jest następstwem sławnego systemu zarządzania mrp. Tenże oferował mniejszego autoramentu usługi i skupiony był jedynie na definiowaniu zapotrzebowania na materiał. A więc byliśmy w stanie rozplanować co, kiedy i w jakim stopniu będzie nam nieodzowne w naszym magazynie firmowym. Natomiast erp zaszedł nieco dalej generując jedną wspólną bazę danych, na jaką składają się mniejszego rodzaju moduły:

– zarządzanie zapasów i magazynowanie
– planowanie procesu produkcji
– absolutna kontrola dostaw
– sprzedaż
– księgowość oraz finanse
– usługi z obszaru marketingu
– zarządzanie ludzkim kapitałem

Chyba łatwo się domyśleć, oferowane tutaj rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej rozszerzonym systemem i wymaga o wiele większego doświadczenia do jego obsługi.

To już wszystko w temacie erp?

Wybrane z podanych systemów mają już połączone narzędzie business intelligence. Jest to tym razem moduł pozwalający na przeprowadzenie wnikliwej analizy tego wszystkiego, co miewa bezpośredni związek z naszym biznesem. To jakby wyprawa w czasy przyszłe. Swobodnie poruszającemu się menadżerowi, bądź analitykowi, dostarczy ono mnóstwo przydatnych oraz wartych wykorzystania danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.