Budowa jonizatorów wody


Jonizatory wody to urządzenia, które służą do produkowania wody alkalicznej. Wbrew pozorom, nie są to masywne urządzenia, które zabierają wiele miejsca, zatem śmiało możemy ich używać w domu, aby przygotować czystą i zdrową wodę.

Jonizatory nie tylko alkalizują wodę, ale dodatkowo oczyszczają ją z bakterii i związków ołowiu, działają jako filtr. Jak zbudowane są jonizatory wody alkalicznej?

Budowa jonizatora

Jonizatory dopiero zyskują popularność na polskim rynku, jednak w niektórych krajach, na przykład w Japonii i Korei Południowej, można je znaleźć w co piątym domu. Kiedy rozejrzymy się w profesjonalnym sklepie z jonizatorami wody, możemy odnieść wrażenie, że niektóre z nich bardzo się od siebie różnią. Niektóre przypominają czajniki elektryczne, inne solidne termosy, jeszcze inne niewielkie bojlery elektryczne. Prawda jest taka, że większość ich części jest taka sama. Jonizator składa się z dwóch naczyń: głównego, w którym w procesie elektrolizy znajduje się katoda, oraz wyjmowanego z anodą, w którym powstaje woda kwaśna. Jonizatory wytwarzają także wodę srebrną, która stanowi naturalny antybiotyk. Jonizator wyposażony jest w głowicę z dwiema elektrodami i panelem sterującym. Na rynku możemy znaleźć jonizatory przenośne i przepływowe. To doskonałe rozwiązanie, by bez obaw korzystać z wody, która płynie w naszych kranach, nawet jeśli linie wodociągowe nie należą już do najnowszych.

Zakwaszenie organizmu

Jeżeli chronicznie odczuwamy osłabienie organizmu, tracimy energię i zapał do działania, ale wyniki naszych badań nie wskazują na problemy zdrowotne, powodem może być zakwaszenie organizmu. Do zakwaszenia dochodzi wówczas, gdy nasze pH spada poniżej 7 (powinno wynosić 7,35-8,4). Zwykle jest to spowodowane niewłaściwą dietą i niezachowaniu równowagi między poszczególnymi składnikami odżywczymi. Do zakwaszenia może dojść nawet w wyniku zbyt częstego spożywania białek – jaj, serów, wędlin. W procesie trawienia pojawiają się pierwiastki, które działają kwasotwórczo, na przykład siarka, chlor, fosfor i azot – dowiadujemy się w firmie Global Water z Czeladzi. Choć rzadko słyszymy o tym od lekarzy, zakwaszenie może być jednym z cichych zabójców i powodować między innymi cukrzycę, nadciśnienie i kamicę nerkową.

Działanie wody alkalicznej

Woda alkaliczna, którą pozyskujemy za pomocą jonizatora, lepiej i skuteczniej nawadnia nasz organizm, ponieważ łatwiej przenika do komórek. Klastry wody alkalicznej tworzą się nie z dwunastu, a z sześciu połączonych ze sobą cząsteczek, dzięki czemu łatwiej przedostaje się przez błony komórkowe i zaraz po spożyciu jest wykorzystywana w procesach przemiany materii. Tkanki są lepiej nawodnione, a toksyny rozpuszczane i usuwane. Woda alkaliczna działa także jak antyoksydant, który niweluje wolne rodniki. Pijąc wodę jonizowaną, opóźniamy również zmęczenie naszych mięśni w czasie wysiłku.