Climber i Spartan każdego dnia

Pamiętam dobrze, jak kiedyś ruszaliśmy z moją ekipą na cały weekend w górskie ostępy z pełnym sprzętem, w jakim to znajdowały się rzecz jasna także artykuły typu nóż, śrubokręt, otwieracz do kapsli, itd. By nie obarczać wskazanej jednostki tej maści ciężarem, przeważnie nasz osprzęt dzieliliśmy na kilkanaście osobników. Było to również o tyle konieczne, iż w przypadku pozostawienia jednej osoby, nie traciliśmy wszystkich narzędzi tnących oraz przecinaków (taki niestosowny żart z mojej strony). Jednakże dziś wspomniane ekskursje przebiegają z tą małą różnicą, że każdy pośród nas nosi w swoim plecaku wszystkie z wyróżnionych przyrządów, jednak w jednym, którego to nazwa brzmi Victorinox Spartan.

Kiedy po raz pierwszy dzierżyłem w dłoniach tenże nóż, to niczym z automatu pomyślałem sobie, jak wielki to kunszt, co za pieczołowitość, aby w takim niewielkim osprzęcie umieścić kilkanaście najróżniejszych narzędzi. Wspomniane gadżety bytują już kilka lat na polskim rynku, lecz ich pojawienie się, zaczęło dla mnie totalną rewolucję oraz, w ogromnym stopniu, pozbycie się niepotrzebnego nikomu bagażu ze swoich barków. Victorinox Spartan to nóż, otwieracz, śrubokręty, haczyk oraz jeszcze kilka dalszych zastosowań, jakich to niezbędność ukazuje się dopiero podówczas, gdy zaczniemy znajdować się w tzw. niecodziennym położeniu.

Noże Victorinox typują się tzw. gwarancją dożywotnią, a ich wszystkie elementy zrobione zostały ze szlachetnej stali. Dodatkowo wielkim walorem będzie bardzo lekka waga, a przy tym tak bogate oraz wytrzymałe zastosowanie. Znajomym opisywanego narzędzia jest Victorinox Climber, prawdziwie oficerski nóż, jaki gwarantuje o wiele więcej zastosowań od poprzednika. Prócz tego gwarantuje wszelkie walory omawianego wyżej rozwiązania.