Co będzie się nosić latem 2015?

Lato to pora roku na którą czeka bardzo wiele osób – można wreszcie zacząć zostawiać w szafach ciężkie kurtki, spodnie i buty, a zacząć rozglądać się za przewiewnymi ubraniami, które zapewnią odpowiednią wentylację ciału. Co warto założyć w tym sezonie?

Zacząć wypada od stwierdzenia, iż przede wszystkim nie należy zawsze podążać za modą, a raczej dopasowywać rzeczy do własnych warunków fizycznych i tego, jakie zalety i jakie wady ma nasze ciało. W ten sposób będzie nam najłatwiej zrozumieć w czym wyglądamy dobrze, a w czym źle. Pamiętać bowiem należy, iż nawet najlepsze i najdroższe ubrania, źle do pasowane do sylwetki, będą raczej szpecić niż ozdabiać nasze ciało.

Dla kobiet w tym sezonie warte uwagi są długie spódnice z bardzo zwiewnych materiałów. Zapewniają one komfort użytkowania nawet w przypadku bardzo wysokich temperatur. Co więcej, należy również zastanowić się nad bardzo modnymi kapeluszami z dużym rondem, które ochronią od słońca, a także dadzą możliwość stworzenia ciekawej stylizacji.

Panowie to przede wszystkim wygodne szorty i bermudy, a także koszule w stylu hawajskim i klapki-japonki. Z tymi ostatnimi związana jest jednak konieczność posiadania odpowiednio wypielęgnowanych stóp, a także zachowania higieny osobistej na najwyższym poziomie.

Warto pamiętać, aby odzienie nie obrażało innych i było dostosowane do sytuacji. Podczas wizyty w obiektach sakralnych, muzeach czy filharmoniach nie zawsze widziane mile będą głębokie dekolty bądź szorty ledwo zakrywające pupę. Panowie również czasem muszą zapiąć koszulę, nie eksponując nadmiernie torsu.

Moda letnia jest więc w tym roku wyjątkowo przyjazna dla wygody i przede wszystkim komfortu noszącego ubrania. Trzeba bowiem brać pod uwagę, iż nasze ciało reaguje w naturalny sposób na wysokie temperatury – szuka ochłody i najzwyczajniej w świecie się poci. Nie utrudniajmy mu działania poprzez noszenie tkanin sztucznych bądź rzeczy, które nie są przewiewne. Pamiętajmy, iż ciuchy mają nie tylko dobrze wyglądać ale też pozwalać czuć się w nich komfortowo.