Co można zrobić ze ścianą?

Pomysłów na ścianę jest wiele. Jeżeli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń czy to w pokoju dziennym czy w jadalni, zawsze możemy wykorzystać ją do stworzenia czegoś niepowtarzalnego, dzięki czemu wyróżnimy się wśród znajomych. Jest kilka przykładów jak wykorzystać ścianę np. w kuchni czy jadalni.

Jednym ze sposobów jest zakupienie specjalnej maty i zamontowanie jej na ścianie. Dzięki niej będziemy mieli możliwość pisania na niej, jak po tablicy w szkole. Przy pomocy kredy będziemy mogli zapisać na niej listę zakupów, listę rzeczy do zrobienia czy też pozdrowienia dla naszych domowników. Korzyści jest wiele, zarówno dorośli jak i dzieci dzięki niej mogą mieć wiele zabawy. O poranku miło będzie zobaczyć życzenia dobrego dnia napisane przez współmałżonka czy też dzieci.

W pokoju gościnnym jest kilka ciekawych opcji. Jedną z nich może być zabudowanie części z niej przy pomocy płyt regipsowych i wstawienie oświetlenia LED’owego. Konstrukcja jest bardzo prosta, a dodatkowy efekt możemy uzyskać przez pomalowanie wypustki na inny, np. jaskrawy kolor. Jeżeli chcemy możemy wypustkę zrobić bardziej odstającą od ściany, da nam to wtedy możliwość wycięcia w niej półki, na której będzie można ustawić zdjęcia albo kwiaty.

Jeżeli mamy talent artystyczny, lub jeżeli znamy kogoś kto potrafi malować, możemy zawsze namalować coś na ścianie. Malunki na ścianie są bardzo popularne, tak samo jak fototapety przedstawiające krajobrazy lub też nas samych wraz z rodziną. Pomysłów na ściany jest bardzo wiele – wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz środków finansowych jakimi dysponujemy.