Co musisz wiedzieć o mięśniach Kegla?

miednicaDo istotnych powodów wizyt u doktora urologa zaliczają się problemy z trzymaniem moczu. Odnosi się to zarówno pań jak i mężczyzn. W czasie oględzin często jest już wiadomym, że za przypadłość winę ponosi osłabienie włókien mięśniowych dna miednicy.
Do znacznego naruszenia mięśni dna miednicy dochodzi zwłaszcza z powodu otyłości i, przesadzonego dźwigania rzeczy o sporej masie, ciąży oraz w procesie niedołężnienia. Przejawia się to przede wszystkim obniżeniem jakości życia intymnego oraz trudnościami z powstrzymaniem moczu.
Zagadnienie kłopotów z układem moczowym to przypadłość nie tylko pacjentek starszych ale też w kwiecie wieku, które niedawno zostały matkami. Wyjątkowy dodatek kilogramów z którym łączy odmienny stan tudzież trudy porodu implikują często nadwyrężenie i naciągnięcie mięśni dna miednicy. Wypracowanie kondycji kosztuje wiele cierpliwości.

Mięśnie miednicy, znane jako mięśnie Kegla, odpowiadają za prawidłowe czynności pęcherza, a także układu płciowego. Tworzą więc decydujący fragment układu płciowego i organów moczowych. Skutkiem tego kluczowa jest jest prawidłowa odpowiednia profilaktyka i systematyczne badania.

W przypadku zaburzenia czynności mięśni Kegla podstawowa jest przede wszystkim stosowna profilaktyka oraz systematyczne ćwiczenia. Należy wówczas unikać nadmiernego zatrzymywania płynów a także niepotrzebnego oddawania moczu. Pożyteczny staje się też wpływ ćwiczeń mięśni dna miednicy.
Trening dna miednicy warto realizować przez niedługie i wielokrotne cykle. Dla uzyskania najlepszych wyników wystarczy poprzestać na trwających 5 minut seriach, 3 razy w czasie doby. Efekty są odczuwalne już po 2-3 tygodniach.
Trening dna miednicy jest wykonalny dla wszystkich zainteresowanych, nietrudny do zrealizowania w każdych sytuacjach i przystępny do nauczenia się. Najlepiej jest ćwiczyć początkowo w pozycji leżącej, a później w pozycji siedzącej i w pozycji stojącej. Trening dna miednicy polega na zamierzonym napięciu mięśni i uniesieniu miednicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.