Co założyć na rozmowę w sprawie pracy?

Trudność dobrania stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną pojawia się prawie za każdym razem. W przypadku facetów dobór jest w miarę banalny i przewidywalny, natomiast w przypadku pań pojawia się wiele wątpliwości. Dziewczyny nie wiedzą, czy ich kostium powinien być oficjalny, czy też mogą sobie zezwolić na ździebko fantazji w wyborze kwalifikacyjnej stylizacji. Na rozmowie o pracę ubranie gra wielką funkcję, gdyż z jednej strony musimy nim wywrzeć pierwsze pozytywne wrażenie, a po drugie nie możemy wyglądać na takich, którym zależy ”za mocno”, bo często odstrasza to potencjalnych oferto dawców. W owym tekście doradzamy, co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, żeby prezentować się gustownie i wywrzeć pozytywne wrażenie.

Po pierwsze, rozmowa kwalifikacyjna jest to dosyć oficjalne spotkanie, dlatego nie wypada przyjść w podwórkowych stylizacjach. Dobór barw ubrań także powinien być umiarkowany, aby wyglądać ambitnie i z klasą. Perfekcyjnym wręcz elementem ubioru na taką okazję jest ołówkowa spódnica, która nie tylko ma elegancki fason, lecz także jest szczególnie kobieca i daje poważnego charakteru. Ponadto taki typ spódnicy ma idealną długość, bo na pewno nie wypada założyć spódnicy do połowy uda. Mało tego do spódnicy ołówkowej odpowiednia jest zarówno koszula, jak i zwykły T-shirt, a także marynarka i sweterek na zapinanie, przez co w owej sprawie możemy zezwolić sobie na trochę swawoli. Pamiętaj jednak, ażeby na T-shircie nie było spornych sentencji, ani animacji. Sugerujemy, by całość zestawienia podkreślić butami na obcasie, które wysmuklą Twą figurę i dołożą Ci parę centymetrów. Ale, jeśli nie umiesz poruszać się w szpilkach, to lepiej załóż obuwie z płaską podeszwą. Lecz uwaga, pamiętaj, że obuwie, jakie wybierzesz absolutnie nie mogą odkrywać palców.

Następna nasza propozycja jest dla pań, które czują się niedobrze w spódnicach. Wiadomo, iż w jeansowych spodniach nie powinno się wybrać się na rozmowę w sprawie pracy, z tego powodu szczególnie interesującą alternatywą są spodnie cygaretki, które podobnie jak ołówkowa spódnica posiadają formalny krój, który równocześnie jest bardzo ponadczasowy i szykowny. Dodatkowo takie spodnie doskonale wyglądają z obcisłymi koszulami, jak i dłuższymi bluzkami oraz bluzkami z rozkloszowanym dołem.

Jeśli dostosujesz się do wymienionych sugestii, z pewnością zrobisz ogromne wrażenie swoim stylem i wytwornością. A pamiętaj, że początkowe spojrzenie każdorazowo padnie na Twe zestawienie.