Co zamieszczone jest na trofeach sportowych?

Oglądanie współzawodnictwa sportsmenek oraz sportsmenów w zadanej dyscyplinie, zwykle skupia się na tym, kto będzie miał na mecie najszybszy czas, kto kogo zdeklasuje, kto skoczy najwyżej, albo uzyska więcej zdobyczy punktowych. Emocje, jakie to pojawiają się w czasie tego typu rywalizacji, nie pozwalają nam pomyśleć o niczym innym. Kiedy zerkamy na mecz piłkarski, to istotna jest tylko i wyłącznie piłka oraz jedenastu, albo też, jeśli ktoś woli, dwudziestu dwóch ganiających za nią facetów. Dopiero wówczas, kiedy to nastąpi moment jak ze sławnej piosenki i „gdy emocje już opadną”, możemy przyglądnąć się jakież to medale sportowe nasi idole noszą na karkach.

Nie jestem sportowcem i nie mam pojęcia jak to bywa, jednak ci gwarantują, że wspomniane trofea sportowe nie mają dla nich tak dużego znaczenia, jak sam fakt rywalizacji oraz zdobywania wysokich miejsc. Ponoć jest to zazwyczaj tylko souvenir, bez którego można by żyć. Tylko sobie mogę wyobrazić, iż tak w rzeczywistości jest. Lecz jeślibyśmy mieli się przyglądnąć bliżej i dostrzec co też takiego z wygranych konkursów przywożą championi, to zauważylibyśmy najróżniejsze kombinacje i wariacje w temacie samych pamiątek. To niemal odrębna dziedzina w grupie medale sportowe.

Wypróbujmy więc od czasu do czasu nieco na bok odłożyć nasze emocje i spójrzmy jak mogą się prezentować wymienione trofea sportowe. Tworzywo, z jakiego zostały stworzone, to jedno, ale zupełnie frapującą kwestią bywa to, co zamieszczone jest na tych odznaczeniach. Zazwyczaj jest to pewnej maści element ściśle związany z wymienioną dyscypliną, lecz czasami przydarzają się niebywałe perełki, jak pamiętany przez moją osobę medal z pływackich zawodów, na jakim widniała bieżnia i praktycznie nic innego. Dlatego fajnie czasami zwrócić uwagę na ten nieprawdopodobny aspekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.