Czas dla dziecka – wycieczki rowerowe

Czas dla dziecka – wycieczki rowerowe

Dzieci uwielbiają jazdę na rowerze, więc zorganizowana rodzinna wycieczka rowerowa będzie prawdziwą przygodą, która zapadnie głęboko w pamięci dziecka. Aby nie było żadnej nieprzyjemnej wpadki, warto wcześniej poświęcić trochę czasu na przygotowania.

Zaplanuj trasę

Pierwszy podstawowy krok, to dobrze zaplanowana trasa. Weź pod uwagę wiek dziecka i jego fizyczne możliwości. Sprawdź na mapie, aby trasa nie była zbyt długa, nie miała zbyt wiele męczących podjazdów. Najlepiej jest wybrać się bocznymi mało uczęszczanymi drogami. Zadbaj, aby trasa była ciekawa, najlepiej w formie pętli, aby nie wracać tą sama drogą. Zaplanuj kilka przystanków, aby odpocząć, zrobić piknik.

Zabierz niezbędny ekwipunek

Zabieramy ze sobą coś do jedzenia i picia, ponieważ jeśli jedziemy za miasto możemy nie mieć dostępu do sklepu. Niezbędne są podstawowe narzędzia rowerowe, oraz zapasowe dętki. Mała apteczka z podstawowym wyposażeniem w razie drobnych wypadków. Płaszcze przeciwdeszczowe zajmują niewiele miejsca, a dzięki nim żaden deszcz nie będzie w stanie zepsuć nam wycieczki.

Odpowiednie ubranie

Niewygodna bluzka czy wchodzące w łańcuch spodnie, potrafią odebrać przyjemność wycieczki rowerowej. Ubierzmy się wygodnie w elastyczne ubrania sportowe i obowiązkowo nie zapominajmy o bezpieczeństwie zaopatrzając każdego uczestnika wycieczki w kask rowerowy.

Ustal szczegóły

Jeszcze przed wyjazdem ustalamy z uczestnikami wycieczki zasady: kto jedzie pierwszy, kto ostatni, nie wyprzedzamy, informujemy o potrzebie postoju i tym podobne sprawy, aby było bezpiecznie.

Przygotuj sprzęt

Przed dłuższą wyprawą rowerową obowiązkowo sprawdź stan techniczny rowerów.