Czego potrzebują długie włosy?

imagesDługie włosy są niezwykle kobiece, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nie dbamy. Oczywiście najłatwiej jest zrobić sobie krótką fryzurkę, ale jeśli kochasz swoje  długie włosy, to dzięki stosowaniu się do kilku zaleceń będziesz cieszyć się burzą włosów jak z reklamy. Oto sprawdzone sposoby:

  1. Systematyczna pielęgnacja: zastosowanie odżywki, czy maski raz w miesiącu lub rzadziej na pewno nie pomoże. Niestety w przypadku włosów najważniejsza jest systematyczność, więc jeśli zależy wam na pięknej fryzurze, to musicie się z tym pogodzić. Przede wszystkim odżywkę nakładamy po każdym myciu, a olejki i maski przynajmniej raz w tygodniu – reszta kosmetyków w miarę potrzeb, ale nie rzadziej niż napisane jest na opakowaniu.
  2. Odpowiednie odżywianie: czy tego chcecie, czy nie włosy nie są dla naszych organizmów priorytetem. Z tego względu każdy błąd żywieniowy, czy jakiekolwiek braki składników odżywczych odbijają się właśnie na nich. Nie dopuścicie do tego, jeśli do swojej diety włączycie czerwone oraz żółte owoce i warzywa, drożdże, orzechy, nabiał, galaretki oraz kiełki. Przydadzą się też suplementy zawierające np. skrzyp.
  3. Jeden kosmetyk nie wystarczy: włosy lubią nie tylko systematyczność, ale też różnorodność. Oznacza to, że warto stosować kilka różnych kosmetyków, które dobieramy w taki sposób, aby dostarczyły włosom wszystkich niezbędnych składników. Niezbędne są zwłaszcza emolienty, witaminy, proteiny, humektanty oraz ekstrakty roślinne. Wśród kosmetyków do włosów prym wiodą kosmetyki rosyjskie Babuszki Agafii
  4. Dobre traktowanie: włosów nie wolno tarmosić, szarpać, czy trzeć ręcznikiem – może jest to dla was oczywiste, ale na wszelki wypadek przypominam. Jeśli zaś chodzi o rozczesywanie to warto trzymać się takiej reguły, że włosy kręcone rozczesujemy, gdy są mokre i mają nałożoną odżywkę, a włosy proste wyłącznie wtedy, gdy są suche.
  5. Zapobieganie uszkodzeniom: wszelkie środki chemiczne niszczą włosy, dlatego jeśli koniecznie chcecie je farbować, to wybierajcie hennę. W przypadku, gdy często stosujecie prostownicę, lokówkę, czy suszycie włosy gorącym powietrzem, pamiętajcie o nałożeniu na nie wcześniej kosmetyków termoochronnych.