Czy warto brać urlop zimą?

wakacje-4Najczęściej urlopy planujemy w ciągu lata. W wielu firmach pracownicy rezerwują je już na początku roku, aby mieć pewność, że w ciągu czerwca, lipca czy sierpnia będzie miało się czas na relaks. Urlopy zimą są zdecydowanie mniej powszechne, ale nie oznacza to wcale, że w tym okresie nie można dobrze wypocząć.

Najczęściej zimowe urlopy planują ci, którzy lubią spędzać czas na stoku, dlatego jeżeli przepadasz za jazdą na nartach lub snowboardzie lub też planujesz nauczyć się jeździć na białym puchu, to dobry okres. Niemniej jednak nawet wtedy, gdy nie przepadasz za sportami zimowymi, ta pora roku też może być kapitalnym pomysłem na wyjazd.

W Polskę czy za granicę?

To pierwsze pytanie, które trzeba będzie sobie zadać w kontekście zagranicznych wyjazdów w okresie zimowym. Oczywiście, w Polsce trzeba będzie przygotować się na zimniejszą aurę, ale już wtedy, gdy szuka się cieplejszej pogody, można zdecydować się na wyjazd poza granice naszego kraju, na przykład może być to Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, można też wyjechać do Maroko, Egiptu, Tunezji czy do Turcji, aby wymienić tylko kilka popularnych kierunków.

Naturalnie, do dyspozycji mamy również wiele innych ciekawych kierunków w bardziej oddalonych zakątkach świata, na przykład można pomyśleć o wyjeździe do Azji, Australii czy Ameryki Południowej, gdzie pogoda dopisuje, ale trzeba w tym przypadku przygotować się na wyższe koszty.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Jeżeli wyjeżdżasz poza granice naszego kraju, w takim przypadku nie zapominaj o ubezpieczeniu, by w razie problemów otrzymać fachowe wsparcie lekarza i nie narażać się na ogromne wydatki z tym związane. Gdy masz kartę EKUZ, w takim przypadku możesz otrzymać pomoc medyczną w państwach UE/EFTA, ale jeżeli zależy ci na dalszym wyjeździe warto wykupić polisę turystyczną.

Przegląd ofert polis znajdziesz pod adresem bm.pl. Tutaj możesz wybrać dla siebie najbardziej korzystne ubezpieczenia turystyczne niezależnie od tego, gdzie planujesz pojechać. Wykonaj symulację kosztów już teraz pod adresem bm.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.