Czy warto chodzić do SPA?

Czy warto chodzić do SPA?

 

Jest to kolejne pytanie, na które każdy będzie musiał odpowiedzieć sobie sam, ja postaram się jedynie przedstawić kilka argumentów „za” i „przeciw”, każdy z nich możecie skomentować i ocenić sami. A może macie lepsze? Czekam na Wasze opinie.

 

Argumenty „za”

 

Po pierwsze jesteśmy bardzo zabiegani i potrzebujemy odpoczynku, taką możliwość daje nam właśnie SPA – możemy się zrelaksować, podczas gdy atrakcyjne panie bądź panowie będą nas masować, tak że poczujemy się jak w niebie. Ilość dostępnych masaży w większości salonów jest naprawdę duża, więc na każdy ból i dolegliwość z pewnością coś się znajdzie. Jeśli nie jesteśmy pewni, zapytajmy osobę specjalizującą się w tym w danym salonie. Oprócz masaży, SPA oferują także wiele innych atrakcji, dzięki którym możemy się odprężyć, np. kąpiele, sauny, często także krioterapie i inne zabiegi kosmetyczne.

 

Argumenty „przeciw”

 

Koszt to główny argument, by jeśli nawet nie całkowicie przestać chodzić do SPA, to pokazywać się tam maksymalnie raz w miesiącu. Nie wszystkich też leżenie podczas masażu rzeczywiście relaksuje, tak samo siedzenie w saunie czy basenie z hydromasażem. Po prostu nie wszystko jest dla wszystkich i należy uszanować decyzję tych, którzy niechętnie przybywają do takich miejsc.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, o której nie chciałem wspomnieć przy argumentowaniu, a mianowicie, możliwość skonstruowania własnego SPA, może nie takiego ekstra, jak w specjalistycznym salonie, ale wystarczającym na nasze potrzeby. Na rynku dostępnych jest wiele produktów jak masażery czy sole  kąpielowe, które pomogą nam się zrelaksować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.