Czy warto gotować na parze?

Moda na odżywianie w stylu fit jest coraz bardziej powszechna ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest żywienie i konsekwencja w odżywianiu. Nieprawidłowe podejście do diety może skutkować wieloma groźnymi powikłaniami zdrowotnymi, a co za tym idzie, niezbyt przyjemnymi konsekwencjami dla ogólnego stanu zdrowia.

Zacząć wypada od tego, że wiele chorób ma swoje podłoże w złym odżywianiu, a także braku ruchu. Miażdżyca, cukrzyca czy też inne „choroby cywilizacyjne” mają w nich właśnie swoje podłoże. Jest smutnym faktem, iż człowiek, żyjąc coraz wygodniej, zapomina o dążeniu o swoją kondycję.

Największym kłopotem jest sposób przyrządzania posiłków. Obróbka termiczna poszczególnych produktów determinuje to, czy będą one zdrowe czy też nie. Najbardziej szkodliwym sposobem, jest z pewnością smażenie, szczególnie jeśli odbywa się ono w głębokim oleju lub innym rodzaju niezdrowego tłuszczu.

Specjaliści zalecają, o ile już musisz smażyć. Używanie oliwy z oliwek bądź oleju ryżowego. Obie te substancje posiadają bowiem w swoim składzie tłuszcze zdrowe, a więc nienasycone, których spożywanie nie jest tak szkodliwe jak typowych nasyconych. Poza tym mają one wyższą temperaturę dymienia, co oznacza, iż można na nich smażyć w wyższej temperaturze bez palenia posiłku.

Najlepszym wyjściem jest jednak gotowanie. Wiele osób narzeka, iż pozbawia ono smaku przygotowywane w ten sposób potrawy. Można temu zapobiec stosując gotowanie na parze w markowych urządzeniach do tego przeznaczonych. Takie garnki gwarantują, iż przygotowywane w ten sposób potrawy zachowają swój smak i będą zarazem bardzo zdrowe.

Podsumowując – warto zaopatrzyć się w tego typu przyrządy do obróbki cieplnej i zastąpić nimi tradycyjne metody gotowania jak smażenie czy pieczenie. Nie dość, że będzie smacznie, to na pewno dużo bardziej zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.