Czym jest prasa krawędziowa i gdzie ją kupić?


Wśród wielu specjalistycznych maszyn wykorzystywanych dziś w nowoczesnym przemyśle, prasy krawędziowe są jednymi z tych, które przydają się do masowej produkcji elementów wymagających zaginania blach.

Jak to działa, wygląda i gdzie można takie urządzenia kupić?

Prasa krawędziowa – charakterystyka i rodzaje

Przede wszystkim warto wiedzieć, że istnieje kilka różnych typów pras, dzięki którym możliwe jest tworzenie najróżniejszych, dobrze dociętych i precyzyjnie zagiętych elementów. Im bardziej zaawansowana technicznie jest taka prasa krawędziowa, tym bardziej skomplikowane elementy można dzięki niej wytwarzać.

Podstawowe rodzaje tych urządzeń, bez których zresztą większość przedsiębiorców zajmujących się precyzyjną obróbką metalu nie wyobraża sobie sprawnego funkcjonowania, to:

  • Hybrydowe prasy krawędziowe CNC
  • Hydrauliczne prasy krawędziowe CNC
  • Elektryczne prasy krawędziowe CNC

Każdy z tych rodzajów sterowany jest numerycznie, co pozwala na dopracowanie najmniejszego elementu zaginanej blach ze stuprocentową precyzją. Taka metoda sterowania umożliwia też kontrolę produkcji nawet kilkunastu osi danej maszyny. Co ważne, decydując się na zakup prasy krawędziowej dobrze jest upewnić się, czy sprzedawca zapewnia tu również programowanie urządzenia i szkolenie z jego obsługi – to ułatwi firmom pracę i pozwoli szybko wdrożyć sprzęt do codziennego użytkowania.

Profesjonalne maszyny do obróbki metalu, w tym właśnie prasy krawędziowe (m.in. przodującego producenta BAYKAL oraz firmy Weinbrener) można kupić w Centrali Handlu Maszynami, CHMPolska.pl. To firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zarówno w sprzedaży, jak i serwisie wysokiej klasy obrabiarek i maszyn CNC. Dodatkowo atutami jej oferty jest dostawa zakupionych maszyn, ich instalacja na miejscu, w siedzibie klienta oraz możliwość przeprowadzenia szkoleń, które przyspieszą uruchomienie pras i umożliwią szybkie rozpoczęcie ich optymalnego działania. Do tego CHMPolska zapewnia serwis gwarancyjny i oferuje szeroki zakres dodatkowego oprzyrządowania i akcesoriów.