Czym jest samodzielny druk wizytówek firmowych?

Posiadanie firmowych wizytówek ma aktualnie niezwykle istotną rolę. Przydają się one i jeśli chodzi o czas spotkań biznesowych ze współpracownikami, partnerami czy ważnymi kontrahentami, i jeśli po prostu chcemy być wyposażeni w możliwość szybkiego przekazania komuś naszego numeru telefonu i kontaktu do firmy.

Jak powinna wyglądać taka wizytówka i czy warto drukować ją samodzielnie, na domowym sprzęcie czy może skorzystać z pomocy fachowców?

Samodzielny druk wizytówek, a ich odbiór w oczach innych

Nowe firmy, które istnieją dopiero od niedawna, bardzo często patrzą na to, na czym mogą oszczędzić, podczas prowadzenia swojej działalności. Liczą dosłownie każdy grosz, tak, by zachować płynność finansową i nie wpaść w niepotrzebne wydatki. Tu warto wiedzieć, że w biznesie, a już szczególnie w jego początkowym etapie, są rzeczy, na których nie można za bardzo oszczędzać, bo może to dać skutki o wiele gorsze niż sobie to wyobrażamy.

Ciekawym przykładem może tu być kategoria wizytówki Warszawa, Poznań czy Kraków. W tych dynamicznie rozwijających się miastach, całkiem duża ilość właścicieli świeżych na rynku firm, mocno tnie koszty i nierzadko dotyczy to właśnie wizytówek. Nie chcą płacić za drogie projekty i decydują się na tzw. domową robotę.

Niestety, wizytówki drukowane na podrzędnej drukarce, kiepskiej jakości papieru i bez wiedzy marketingowej – bardzo szybko okazują się być błędem. Więksi klienci natychmiast widzą na nich np. cienki papier, kiepskiej jakości druk sugerujący amatorszczyznę, a jeśli jeszcze takie cieniutki wizytówki podrą im się w kieszeni, to wizerunkowa katastrofa gotowa.

Tworząc własne zaproszenia warto też zastanowić się nad zastosowaniem nowoczesnej technologii 3D. Dzięki niej, przy zastosowaniu profesjonalnego oprogramowania współpracującego ze skanerami 3D, modelowaniem 3D itp. zyskasz doskonałe efekty.

Dbając o przykuwanie uwagi klientów i kontrahentów z wykorzystaniem wizytówki, należy pamiętać o tym, że jak nas widzą, tak nas piszą. Możemy oszczędzać na druku, ale prawdopodobnie z czasem okaże się, że dosłownie odbije się to nam czkawką.

Działasz jak profesjonalista? Daj się poznać jako profesjonalista!