Czym obalić? Świetlnym strumieniem!

Nie wiem czy śledzący ten tekst będą posiadali tego gatunku wspomnienia z lat młodości, ale ja pamiętam świetnie te chwile, w których wychodziło się do kumpli na dwór i pokazywało, jaką to rewelacyjną techniczną gratką pragniemy się poszczycić. Pamiętam jak dzisiaj, kiedy któryś z kumpli przyniósł dużą latarkę, w jakiej ledwo co ukazywało się małe światło. Tak przy okazji, była to z pewnością nasza ulubiona kategoria, albowiem następnego razu inny człowiek dostarczył na trzepak latarkę, która była już nieco drobniejsza gabarytowo, ale równocześnie raziła dużo silniejszym strumieniem. Niedawno dotarło do mnie, iż był to maleńki krok w kierunku tego, co polecają współcześnie firmy Led Lenser i Maglite.

Przypomniałem sobie o tychże faktach, gdy napotkałem na ciekawy artykuł tyczący policji w USA. Czytając o jej sprzęcie – broni, kajdankach, odzieży, bardzo dużo miejsca poświęcono na latarki Led Lenser. Myślę sobie, cóż takiego niebywałego w nich, by aż tak je polecać. Szybko natrafiłem na strony, gdzie są niemalże gloryfikowane ich właściwości. Często w zestawieniu pojawiała się jeszcze inna marka – Maglite.

Czerp z rozwiązań fachowców

Drobniutkie rozmiary, potężna siła oświetlenia – zdawać by się mogło, iż to wystarczy. Tak, bo kiedy mamy styczność z akcesoriami podpisywanymi przez tak sławnych twórców jak Maglite (prawie od czterech dekad na rynku), to winno całkiem wystarczać. Lecz uwidaczniają się także takie „niuanse”, jak wykonanie, prekursorski system zmiennej ogniskowej – Led Lenser, czy też oszczędność energii. Pozostaje również fakt, iż akcesoria niniejszych marek używane są przez wielu ekspertów na ziemskim globie.