Jaki zespół weselny wybrać?

zespolNa początek musimy sobie ustalić jedno… Nie ma wesela bez zespołu weselnego…

Z pewnością nie jedna Para Młoda która przygotowuje się do wesela, spędza wiele czasu zastanawiając się nad zespołem weselnym i zadaje sobie pytanie:

Czym się kierować przy wyborze zespołu weselnego?

O wyborze zespołu weselnego można pisać wiele dlatego ten poradnik i tak nie poruszy wszystkich problemów ale może choć trochę pomoże Wam w wyborze tego jednego najlepszego zespołu na wesele.
Dodatkowo należy wspomnieć, że poradnik ten jest tylko dla tych par które preferują klasyczne wesele z zespołem muzycznym a nie z DJ-em który będzie puszczał mechaniczną muzykę i nic więcej.

Na rynku znajduje się wiele zespołów muzycznych, są duże zespoły muzyczne w skład których wchodzą 4 lub więcej osób ale są tez i małe duety które świetnie sobie radzą.

Wybierając zespół duży możemy liczyć z pewnością na bardzo dobrą muzykę, bowiem nie ma nic lepszego niż wykonywanie na żywo muzyki z wielu instrumentów, natomiast przy duetach trzeba liczyć się z tym że nie usłyszymy na przykład na żywo perkusji a będzie ona grana z podkładu.

Drugim ważnym kryterium będzie decyzja o gatunku muzycznym. Musimy się zdecydować czy chcemy więcej muzyki biesiadnej czy muzyki popowej. Szukając zespołów grających więcej popu będzie musieli szukać ich w większych miastach, jeśli chcemy natomiast przede wszystkim muzykę biesiadną to należy szukać zespołów po wsiach gdzie jest ona znacznie bardziej popularna niż w mieście. Nie bójmy się szukać zespołów oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów bo nawet jeśli mieszkamy w Tuchowie a chcemy zespół grający dużo popu to bez problemu możemy szukać zespołu weselnego w Tarnowie, oddalonym o 30km. Często zespoły za dojazd do 50km nie liczą żadnych kosztów dodatkowych!

Przy wyborze warto też zwrócić na organizację zespołu weselnego, między innymi na to czy posiada on stronę internetową na której można posłuchać przykładowe nagrania, ale nie takie z wesel a profesjonalnie nagrane w studiu a także na ogólną organizację.

Najważniejszy jest jednak kontakt osobisty, dlatego jeśli szukamy dobrego zespołu weselnego i chcemy wybrać ten najlepszy to nie bójmy się chodzić na próby tych zespołów i sprawdzić na żywo jak zespół gra i jak przyjaźni w stosunku do klienta są muzycy.