Czysta i bezpieczna odzież naszego dziecka

Chociaż nowa odzież z pozoru może wydawać się nieskazitelna, znajduje się na niej przeraźliwa ilość roztoczy oraz przeróżnych drobnoustrojów, które są niebezpieczne, zwłaszcza dla niemowląt. Jak więc zadbać o odzież dla dziecka, aby była zawsze czysta, pachnąca i przede wszystkim bezpieczna?

Na początku chcielibyśmy obalić pewien mit – pranie ubranek niemowlęcych wcale nie jest takie trudne, wystarczy znać kilka podstawowych zasad. W pierwszej kolejności należy wybrać preparat, który będzie odpowiednio czyścił ubrania, ale jednocześnie nie podrażniał skóry dziecka. Im młodsza jest nasza pociecha, tym delikatniejszych detergentów powinniśmy używać. Od wielu lat na rynku polskim istnieje szereg firm, które kierują swoją ofertę dla młodych mam i wypuszczają do obiegu preparaty przeznaczone wyłącznie dla niemowląt. Nie zapominajmy również o płynie do płukania tkanin.

Obecne czasy sprawiają, że duży odsetek maluchów cierpi na różnego rodzaju alergie, dlatego koniecznie należy sprawdzić, czy nasze dziecko nie jest uczulone na któryś ze składników detergentu. Jeśli tak, powinniśmy również nasze ubrania prać w odpowiednich środkach, aby nie powodować dodatkowych podrażnień.

Jak prać ubrania niemowlaka? Oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta. Na każdej odzieży znajdują się metki z widniejącymi wskazówkami dla użytkowników. Trzymając się zasad określonych przez wytwórcę, z pewnością nie zniszczymy ubrań. Z przydatnych wskazówek możemy przypomnieć, że pranie powinno się dzielić kolorystycznie – białe pranie, jasne, kolorowe, ciemne, czarne. Dzięki takiemu podziałowi kolory nie będą szarzeć. Więcej o ubrankach dziecięcych przeczytasz tutaj.