Dbać kondycję nie wychodząc z domu cz.5

Skakanka – profesjonalny przyrząd czy zabawka dla dzieci

Każdy z nas z pewnością pamięta jak na zajęciach wychowania fizycznego skakał przez skakankę, niewątpliwie była to świetna zabawa! Jednakże czy skakanka to tylko zwykła zabawka dla dzieci? Nic bardziej mylnego! W niniejszym artykule postaramy się zaprezentować, jakie cuda może zdziałać trening ze skakanką.

Przede wszystkim zaletą takiego treningu są niskie koszty (kupujemy tylko skakankę!) oraz fakt, że ćwiczenia możemy wykonywać u siebie w domu. Niewiele z nas wie, że tylko pół godziny aktywności ze skakanką pozwala na spalenie od 300 do nawet 400 kalorii. Brzmi świetnie, czyż nie? Ponadto podskoki wzmacniają łydki, uda oraz pośladki, co z pewnością zainteresuje niejedną kobietę. Oczywiście trening ten angażuje również górne partie ciała, wzmacniając tym samym ręce i ramiona. Wzmożony wysiłek fizyczny ma również pozytywny wpływ na układ krwionośny, poprawia nasze tętno oraz pracę serca.

Jak często powinniśmy ćwiczyć?

Odpowiedź jest prosta – jak najczęściej. Trening na skakance jest w stanie przeprowadzić
z powodzeniem każdy z nas, każdego dnia. Najlepiej zacząć od 15-minutowego treningu, 3 razy
w tygodniu. Wraz z upływem czasu możemy ćwiczyć codziennie, nawet po pół godziny. Bezpieczna, domowa atmosfera zachęci do wykonywania ćwiczeń.

Skakanka jest przyrządem bardzo prostym, toteż jej zakup nie powinien stanowić problemu. Istotnym parametrem jest jej długość – w zależności od naszego wzrostu powinniśmy dobrać odpowiednią długość skakanki. Jeśli zależy nam na wygodzie, możemy dobrać skakankę
z drewnianymi rączkami, które o wiele lepiej dopasowują się do dłoni niż te z tworzyw sztucznych. Dla zapaleńców dostępne są nawet skakanki wzbogacone o licznik kalorii.

Regularne ćwiczenia ze skakanką skutecznie pozwalają na wyrobienie w sobie żelaznej kondycji i sprawiają wiele radości. Jeśli szukasz ciekawych ćwiczeń do wykonywania w domu, skakanka jest właśnie dla Ciebie! Zobacz więcej.