Dbać o kondycję nie wychodząc z domu cz. 4

Ławeczka do ćwiczeń – nasz przyjaciel podczas ćwiczeń

Ławeczka do ćwiczeń jest jednym z najprostszych przyrządów znajdujących się w domowej siłowni. Często nie zwracamy uwagi na fakt, po jaki produkt sięgamy, ponieważ „to tylko ławeczka”. Nic bardziej mylnego!

Kupujemy ławeczkę

Każdy przyrząd do ćwiczeń jesteśmy w stanie opisać za pomocą kilku parametrów, które różnią się w zależności od urządzenia. Kupując ławeczkę powinniśmy skupić się na takich parametrach jak solidność, stabilność oraz obciążenie. Są to podstawowe elementy gwarantujące bezpieczeństwo podczas treningu. Musimy również pamiętać, że oprócz naszej wagi dochodzą ciężarki, których wagę należy obowiązkowo uwzględnić podczas zakupu. Interesującym rozwiązaniem jest zakup ławeczki z jak największą możliwością regulacji wysokości, dzięki czemu zakres wykonywanych ćwiczeń stanie się jeszcze większy. Pamiętajmy również o komforcie, obecnie większość ławeczek posiada tapicerkę z pianki o grubości nawet do 3 cm.

Mamy ławeczkę, co dalej?

Gdy staliśmy się już dumnymi posiadaczami naszej pierwszej ławeczki, niemalże od zaraz możemy przejść do ćwiczeń. Wystarczy tylko bezpiecznie ulokować sprzęt i już możemy działać!
W porządku, ale jak ćwiczyć? Zestaw ćwiczeń możemy znaleźć na każdej stronie poświęconej tematyce fitnessu oraz ćwiczeń. Idealnym rozwiązaniem jest zakup ciężarków, dzięki którym zakres aktywności podczas treningu będzie o wiele większy. Oczywiście na ławeczce możemy wykonywać nawet najprostsze ćwiczenia, takie jak brzuszki.

Zatem czy warto wydawać pieniądze na ławeczkę? Odpowiedź brzmi: tak! Jest to skuteczny sposób na poprawę naszej kondycji i przede wszystkich wspaniały przyrząd dający możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń bez wychodzenia z domu.