Dlaczego warto grać w tenisa?

Tenis niewątpliwie przeżywa obecnie swój renesans. Przestał być uważany za sport jedynie dla bogaczy, a stał się znakomitym sposobem na poprawę kondycji oraz ogólnego stanu zdrowia. Jakie są zalety gry w tenisa i dlaczego warto zapisać się na pierwszą lekcję?

Poprawa ogólnego stanu zdrowia

Regularna gra w tenisa sprzyja znacznej poprawie stanu zdrowia oraz wydolności organizmu. Nauka tenisa powinna być prowadzona przez profesjonalnego trenera, który wskaże prawidłową pozycję ciała, ustawienie oraz ruchy, tak, aby trening był możliwe jak najbardziej wydajny. Treningi wpływają na zwiększenie odporności, poprawiają pracę płuc, a co za tym idzie, usprawniają krążenie krwi oraz dotlenienie organizmu. Regularne treningi wpływają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca, cukrzycy czy osteoporozy. Co więcej, tenis nie jest sportem kontaktowym, zatem istnieje niewielkie ryzyko urazów oraz kontuzji.

Atrakcyjna sylwetka

Gra w tenisa angażuje mięśnie całego ciała. W związku z tym, sylwetka wzmacnia się, tworząc atrakcyjne kształty. Profesjonalny trener tenisa powinien zadbać o odpowiedni przebieg treningu, aby początkujący tenisista nauczył się odpowiedniej techniki, pozwalającej na efektywną utratę tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni całego ciała. Regularne treningi pozwolą poprawić kondycję oraz koordynację ruchową, a przez godzinę intensywnego treningu można spalić od 400-700 kcal.

Biały sport

Decydując się na rozpoczęcie nauki tenisa warto postawić na zawodowców. Szkoła tenisa powinna przekazywać kulturę tej dziedziny sportu oraz jej wieloletnie tradycje. Szczególny nacisk jest bowiem przykładany do gry fair play oraz kultury osobistej graczy. W związku z tym przez wiele lat tenis uważany był za sport dla elit. Obecnie, nauka tenisa stała się popularna i dostępna dla każdego. Jeśli szukasz zatem odpowiedniej szkoły dla siebie lub swojego dziecka, skorzystaj z oferty jednej ze szkół na Mokotowie w Warszawie, która zapewni zarówno rozwój fizyczny, jak i emocjonalny.

Lepsza motoryka

Tenis jest sportem, w którym trzeba przewidzieć następny ruch przeciwnika. Nauka tenisa powinna opierać się zatem na poprawie motoryki i sprawności ruchowej, która pozwoli na szybką reakcję podczas gry. Ważny jest zatem krótki czas reakcji oraz impulsywne działanie. Regularna gra w tenisa poprawia efektywne zużywanie tlenu przez mięśnie, a co za tym idzie, wpływa na zdolność przyspieszenia, wykonywania podskoków oraz biegania.

Wysportowany umysł

Trener tenisa powinien rozpocząć naukę od przekazania wskazówek taktycznych gry. Niezwykle ważne są bowiem taktyczne rozgrywki, utrzymywanie skupienia przez dłuższy czas oraz obserwacja. Zatem sport ten, oprócz poprawy wydolności organizmu, ćwiczy również umysł oraz pewność siebie. Wytrawni gracze w tenisa mają zazwyczaj wyższą samoocenę niż osoby, które nie uprawiają regularnie tego sportu oraz rzadziej chorują na depresję czy zmagają się z lękiem i dezorientacją. Szkoła tenisa pomaga wytrenować w sobie samodyscyplinę oraz refleks.