Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Rozpoczęcie dnia szklanką ciepłej wody z cytryną to świetny sposób na poprawę swojego zdrowia i urody. Ten prosty napój, którego przygotowanie nie zajmie nam więcej niż 2 minuty, ma doskonały wpływ na nasz organizm. Dlatego zaraz po przebudzeniu, zamiast po filiżankę kawy, sięgamy po szklankę ciepłej wody z cytryną.

Specjaliści od zdrowego żywienia nie mają wątpliwości, że wypicie takiego napoju to doskonała recepta na rozpoczęcie dnia. Czasem warto jest zmienić swoje nawyki żywieniowe, nawet jeśli od lat pierwszym spożywanym napojem była kawa czy herbata! Aby osłodzić kwaśny smak cytryny, możemy dodać do napoju łyżkę płynnego miodu. Wzbogacimy go dodatkowo o cenne składniki, ale nie wpłynie to w znaczący sposób na jego kaloryczność. Dla urozmaicenia smaku można także dodać listek mięty. Należy jednak pamiętać, aby gotową wodę z dodatkiem cytryny pić co najmniej 15 minut przed posiłkiem.

Na zdrowie

Taki napój przede wszystkim doskonale pobudza organizm. Nic tak nie postawi nas na nogi jak łyk orzeźwiającej i pachnącej cytryną wody. To także świetna metoda na poprawienie trawienia – cytrynowy napój pomoże nam zwalczyć takie dolegliwości jak zgaga czy niestrawność. Jest to także wspaniały napój dla osób na diecie – ma naprawdę niewiele kalorii. Regularne picie wody z cytryną oczyszcza także organizm z toksyn, przywraca właściwy poziom pH, a także podnosi odporność. Witamina C, w którą cytryna jest bogata pomaga w walce z przeziębieniami. Sprawdzi się także świetnie w przypadku dolegliwości dróg moczowych. To także doskonała recepta na zwalczanie problemów z cerą. Łatwiej zachowamy młody wygląd, a skóra twarzy pozostanie promienna i świeża. Pomoże to nam także w walce z przebarwieniami słonecznymi i zmianami naskórnymi.

Letnie orzeźwienie

Jest to także świetny napój na lato. Gdy woda już ostygnie, idealnie ugasi pragnienie nawet podczas największych opałów. Niestety ten cudowny napój ma jedną wadę. Sok z cytryny osłabia szkliwo. Dlatego warto jest po wypiciu napoju przepłukać usta czystą wodą i odczekać kilkanaście minut, a następnie umyć zęby. Można także po prostu pić wodę z cytryną przez słomkę.

Jak widać, szklanka wody z cytryną, wypijana codzienne przed śniadaniem, ma ogromny wpływ na nasz organizm. Przygotowanie napoju nie zajmie nam wiele czasu, dlatego warto jest włączyć go do porannego rytuału. Z powodzeniem może zastąpić pierwszą filiżankę kawy. Stosując tego rodzaju triki i proste metody, będziemy zdrowsi i łatwiej utrzymamy dobrą kondycję. Wiele ciekawych porad znajdziecie tu.