Dobra woda zdrowia doda


Od dziesiątek lat powszechna jest wiedza, iż odpowiednia ilość płynów dziennie jest niezbędna dla organizmu człowieka w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej i fizycznej. Nie jest też tajemnicą, że nie mogą to być płyny jakie bądź, a najbezpieczniejszym jest oczywiście czysta zwykła woda.

Nie każdy potrzebuje takiej samej dawki wody dziennie – zależy to od wieku, płci, aktywności, ogólnego stanu zdrowia – pewnym jest, że każdy powinien wypić przynajmniej 1,5 – 2,5 l wody w ciągu doby zaczynając od szklanki tego płynu na czczo. Woda ma wiele właściwości prozdrowotnych. Wspomaga przemianę materii, przyspiesza metabolizm hamując uczucie głodu, co cenne szczególnie przy walce z nadwagą, dotlenia mózg, łagodzi bóle głowy i posiada wiele innych cennych właściwości poprawiających stan organizmu.

Nigdy nie jest za późno, by zmienić swe nawyki i włączyć do codziennego menu odpowiednie dawki wody. Ważne, by pić ją systematycznie, niewielkimi łykami, a co równie istotne, by była to woda dobrej jakości.

No właśnie, więc jaką wodę właściwie pić? Większość Polaków myśląc woda dodaje automatycznie – mineralna ze sklepu. Niekoniecznie jest to wybór najwłaściwszy. Mało kto jest na tyle dociekliwy, aby czytać z uwagą pisany najczęściej celowo małym drukiem skład kupowanej wody. Wystarczającym wabikiem wyboru tej, a nie innej może być ładna, przykuwająca oko etykieta lub podchwytliwa nazwa sugerująca źródlane pochodzenie płynu. Niestety wiele z tych rzekomo źródlanych wód nie zawiera żadnych cennych minerałów, a bywa, że ich smak pozostawia również wiele do życzenia. Trzeba też mieć na uwadze koszt kupowanej sklepowej wody oraz, co może jeszcze bardziej istotne, dokładanie środowisku dziesiątek i setek kolejnych pustych opakowań z plastiku.

Jest proste i niedrogie wyjście – uzdatnianie wody we własnym domu. W skrócie polega to na budowie systemu filtracyjnego, który zapewni oczyszczenie „kranówki” z cząstek stałych, zanieczyszczeń mechanicznych, bakterii i chloru. Tak przygotowaną wodę płynącą prosto z kranu można pić bezpiecznie i bez ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.