Dobrze ubrany mężczyzna

„Jak Cię widzą tak Cię piszą” – to przysłowie ludowe nigdy nie straciło nic ze swojej aktualności. Co więcej, biorąc pod uwagę rosnącą rolę wizerunku nie tylko osób publicznych ale też i zwykłych ludzi, należy się zastanowić co oznacza sformułowanie „dobrze ubrany mężczyzna”.

Zacząć wypada oczywiście od tego, że strój powinien być idealnie dopasowany do okoliczności. Nie do pomyślenia jest ubieranie dresów na randkę czy elegancki raut, tak samo jak śmiesznie będzie wyglądać przychodzenie na siłownię w garniturze. Dobrze ubrany mężczyzna wie, że liczy się przede wszystkim wyczucie sytuacji i tak zwana „kindersztuba”.

Warto zwrócić uwagę na, często niedoceniany element stroju, jakim są buty. Po pierwsze muszą one idealnie współgrać z resztą, a po drugie być zawsze czyste. Nie ma bowiem nic gorszego niż mężczyzna w brudnych i ubłoconych butach. Jeśli idziesz do kogoś na proszone spotkanie, lub czeka Cię spotkanie biznesowe, a wiesz, że warunki atmosferyczne nie sprzyjają zachowaniu czystości obuwia, na zewnątrz przemieszczaj się w jednej parze, a drugą załóż dopiero po wejściu do środka budynku.

Czystość dotyczy nie tylko obuwia ale również pozostałych części garderoby – nawet najbardziej wykwintne ubranie, które jest brudne, nie będzie wygadać dobrze. W takiej sytuacji załóż coś mniej eleganckiego ale czystego. Unikniesz w ten sposób wpadki związanej z tym, iż osoby z którymi będziesz rozmawiał pomyślą, iż traktujesz je niepoważnie, skoro nie mogłeś przygotować się do spotkania.

Dobrze ubrany mężczyzna to także osoba, która w rozsądny sposób dobiera dodatki – właściwy zegarek, spinki czy też krawat, powiedzą wiele o tym, czy umiesz się ubrać i masz poczucie stylu. Pamiętaj, dodatek powie czasem więcej o Tobie, niż cała szafa ubrań.

Podsumowując – jeśli chcesz być uważany za „dobrze ubranego mężczyznę” musisz dopracować praktycznie każdy detal swojego stroju. Jeśli Ci się to uda nagrodą będzie bardzo dobre wrażenie jakie będziesz robił na ludziach.