Dom opieki

Dom opieki to miejsce, gdzie osoby starsze, chore i niepełnosprawne znajdą fachową pomoc. Do ich dyspozycji zwykle są: dietetyk, fizjoterapeuta, pielęgniarka oraz terapeuta zajęciowy. Mają oni za zadanie czuwać nad podopiecznymi, aby ich pobyt w ośrodku był jak najbardziej komfortowy i pozbawiony stresu.

W domach opieki pensjonariusze mogą przebywać przez dłuższy okres czasu, lub tylko w czasie, kiedy najbliżsi np. pracują i nie są w stanie sprawować nad nimi opieki. Wówczas dom opieki staje się ośrodkiem dziennego pobytu.
Aby zostać przyjętym do tego rodzaju ośrodka, zwykle konieczne jest skierowanie od lekarza prowadzącego, lub w zależności od stanu zdrowia potencjalnego pensjonariusza- ze szpitala, w którym przebywał.

Dom opieki to zwykle najlepsze wyjście dla osób wymagających stałej opieki oraz ich rodzin. W tego rodzaju ośrodkach osoby wymagające pomocy w codziennym funkcjonowaniu odnajdują potrzebny im spokój oraz fachową pomoc. Warto również wspomnieć o zawieraniu przez takie osoby nowych znajomości, co na pewnym etapie życia może być znacznie utrudnione przez niedowład lub chorobę.

Pracownicy domów opieki to zwykle osoby wyspecjalizowane w opiece nad osobami obłożnie chorymi. Mają ogromną cierpliwość, wiedzę oraz szacunek do osób z którymi pracują. Są to osoby zaangażowane w swoją pracę, znające potrzeby chorych oraz potrafiące- w większości przypadków- je spełnić.

Jeśli mamy pod opieką osobę obłożnie chorą, upośledzoną lub z innego rodzaju przyczyn wykluczoną z codziennego życia, warto zastanowić się nad tego rodzaju miejscem, choćby dziennego pobytu, aby potrzebujący znalazł osoby, które mogą mu zaoferować pomoc na znacznie wyższym poziomie niż ta oferowana przez nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.