Dylematy weselne, jak sobie poradzić?

710_3956037

Wesele. Małe czy duże?

Jeszcze do niedawna każdy ślub musiał oznaczać długie, tradycyjne, nierzadko dwudniowe wesele. Z oczepinami, balonami, pijanymi wujkami…

 Tradycyjne, polskie wesele

Argumentów za weselem jest wiele, ale na pierwszy plan wysuwają się dwa. Pierwszy: w niektórych regionach Polski taka jest tradycja. Wszyscy wkraczający na nową drogę życia, stawiają na tradycyjne wesele. Wszyscy zaproszeni na wesele, oczekują szampańskiej zabawy do rana. Drugi argument jest mniej romantyczny… Jeśli za wesele płacą Wasi rodzice, także oni mają wpływ na kształt wesela. Również na listę gości…

 A może obiad?

Formę obiadu poślubnego wybierają najczęściej ci nowożeńcy, którzy nie dysponują ogromną gotówką na wesele, nie lubią spędów rodzinnych lub biorą ciche, romantyczne śluby. Niestety, minusem obiadu poślubnego jest to, że często salę trzeba rezerwować tak samo wcześnie, jak w przypadku tradycyjnego wesela. Szczególnie, jeśli bierzemy ślub w typowo „ślubnych” miesiącach: od maja do października. Rezerwujmy salę z wyprzedzeniem także wtedy, gdy bierzemy ślub w święta.

To Twój dzień!

Jeśli interesuje Cię tematyka ślubu i wesela, zapoznaj się z tym artykułem. Jego główna teza stanowi o tym, że dzień Twojego ślubu to Twój dzień! Nie rodziców, nie teściów i nie kuzynek. Forma i kształt wesele to Wasza decyzja, ponieważ ślub to Wasz dzień. Jeśli najbliżsi próbują zanadto ingerować w przygotowanie wesela, możesz subtelnie zasugerować, że to Wasz ślub, a krytycy swoje wesele mają już dawno za sobą… Jeśli zrobisz to delikatnie i z uśmiechem, nie popełnisz gafy.