Ekologiczne znaczy zdrowe

fotoksiazki wroclaw

Torba odpowiednia na zakupy

Coraz mniej ludzi nosi zakupy w torebkach foliowych. Torebki foliowe bardzo długo rozkładają się w glebie, więc ci, dla których ekologia jest ważna, wybierają inne rodzaje toreb na zakupy.

 

W imię ekologii

Reklamówki wyszły z mody, gdy okazało się, jak wielki jest ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Reklamówki, rozpowszechnione w Europie od lat siedemdziesiątych, a w Polsce od lat dziewięćdziesiątych, zastąpiły siatki na zakupy, które były modne wcześniej. Torby z logo firmy, a potem zwykłe, przezroczyste, jednorazowe torebki, były niezbędne przy każdych zakupach. Kiedy okazało się, że są szkodliwe dla środowiska, rozpoczęto produkcję toreb biodegradowalnych.

 

Torby biodegradowalne

Od dłuższego czasu, większość torebek zakupowych dostępna w sklepach to torby biodegradowalne. Takie, które są mniej szkodliwe dla środowiska. Ich zdecydowanym minusem, w porównaniu do „poprzednich” torebek, jest to, że są płatne.

 

A może hand made?

Skoro i tak musimy zapłacić za torbę na zakupy, możemy wspomóc rodzimy rynek i spośród wielu propozycji, dostępnych chociażby w Internecie, wybrać tę jedyną, niepowtarzalną, torbę wykonaną ręcznie, specjalnie dla nas. Jest to nie tylko torba na zakupy, ale też modny gadżet, pewnego rodzaju odpowiednik damskiej torebki.

Jeśli kupujemy damską torebkę, też warto pomyśleć o torebkach hand made: haftowanych, wyszywanych, ręcznie zdobionych.