Farbowanie włosów na nietypowe kolory

Kolory fluo na włosach to coś, za czym wiele nastolatek po prostu szaleje. Ta fikuśna moda  powoli dociera również do Polski, a więc coraz więcej firm kosmetycznych decyduje się wypuścić na rynek swoje wersje produktów do kolorowego farbowania włosów. Dlaczego kolory fluo są tak popularne? Co nastolatki i młode kobiety widzą w kolorowych włosach? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Kiedyś, w latach 90 zeszłego wieku, królowały różnego rodzaju warkoczyki i sztuczna opalenizna. Dzisiejsze nastolatki wolą eksperymentować ze swoimi włosami, a w zasadzie ich kolorem. Skąd bierze się taka tendencja? Przede wszystkim z Ameryki, gdzie idole naszych pociech bardzo ochoczo eksperymentują z włosami – ich kolorem oraz cięciami. Niestety nastolatkowie często nie są świadomi, że są to jedynie peruki albo farby zmywalne. Azealia Banks, Katy Perry, Vanessa Hudgens, Lea Michele czy Kelly Osbourne – to tylko niektóre z gwiazd naśladowanych przez najmłodszych.

Na szczęście producenci kosmetyków do włosów wymyślili linię tak zwanego make-up’u dla włosów, np. nowość Hair Chalk od L’Oreal Professionnel. Produkty te dostępne są aż w ośmiu odcieniach: od neonowego różu, przez błękit, po bardziej stonowany brąz i czerń. Produkty nakłada się bardzo szybko i prosto, a włosy nie ulegają zniszczeniu. To idealne rozwiązanie dla nastolatek i rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci farbowały włosy na trwały kolor.

Czasem warto pozwolić swojemu dziecku na odrobinę szaleństwa i pozwolić wykonać jednodniową transformację w ulubionego idola. Z pewnością przyniesie to lepszy skutek niż ciągłe zakazy i nakazy. Zobacz więcej.