Fotografie – jak je wyeksponować w domu?

Jeśli jesteście fanami fotografii i przywiązujecie dużą wagę do Waszych rodzinnych zdjęć, może przyszedł czas na ich ciekawe wyeksponowanie w mieszkaniu? Dom powinien być przytulny, pokazywać uczucia pomiędzy osobami w nim zamieszkującymi. Atmosferę miłości i ciepła
z pewnością stworzy kilka rodzinnych zdjęć upamiętniających wyjątkowe chwile. Może to być ciekawy dodatek, na przykład do salonu bądź przedpokoju.

Pierwsza propozycja to zaniesienie zdjęcia do fotografa i wywołania go w naprawdę dużym formacie, który będzie stanowił całą powierzchnię ściany nad stolikiem, przy którym jemy posiłki. Zdjęcie powinno kończyć się równo z blatem stołu, dzięki czemu zawsze podczas jedzenia będziemy mogli patrzeć na nasze uśmiechnięte twarze. Dobrym pomysłem będzie przywieszenie zabawnego zdjęcia, które przyniesie naprawdę dużą dawkę energii.

Druga propozycja to zamieszczenie na całej ścianie pokoju kilkunastu zdjęć w różnych wymiarach i kształtach. Najlepiej każde zdjęcie zapakować do innej ramki, aby efekt był bardziej rzucający się w oczy i całkowicie niestandardowy! Kolorowe ramki ocieplą nie tylko każde wnętrze, ale naładują również dodatkową energią każde zdjęcie. Pamiętajmy, że odpowiedni wybór kolorów nadaje nam różne skojarzenia – powinniśmy zawsze mieć to na względzie wybierając ramki do naszych pamiątkowych fotografii.

Trzecia propozycja to ustawienie dziewięciu zdjęć o identycznych wymiarach wydrukowanych na wypukłym płótnie. Ich idealne ułożenie będzie stanowiło niezwykły kolaż, a duży format ładnie zaakcentuje pokój. Taka opcja będzie idealna dla osób, które lubią minimalistyczne wnętrza, małą ilość mebli. Pamiętajmy, aby zdjęcia były dobrane kolorystycznie do pokoju – jeśli natomiast nasza ściana jest dość neutralna, każde zdjęcie będzie komponowało się idealnie. Zobacz więcej.