Gdzie najlepiej kupować perfumy?

Różnice pomiędzy zakupami perfum w sieci, a w sklepach stacjonarnych, są bardzo duże. Ciężko nawet porównywać te dwa procesy pomiędzy sobą – pokusilibyśmy się o stwierdzenie, że jedna czynność z drugą ma niewiele wspólnego. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Na pierwszy plan wysuwamy standardowe zakupy stacjonarne. Jak wygląda proces? Udajemy się do perfumerii, wybieramy kilka zapachów i próbujemy, jak będą zachowywały się na naszej skórze. Podstawową zaletą takich zakupów jest właśnie możliwość sprawdzenia zapachów oraz przetestowania ich w ciągu dnia. Ceny perfum są zdecydowanie wyższe (wliczone koszty testerów), aczkolwiek jesteśmy w stanie to zrozumieć. Asortyment perfumerii, chociaż z roku na rok coraz szerszy, nadal nie jest na tyle duży, aby każdy znalazł jakiś zapach dla siebie. Podstawowym minusem zakupów w sklepach stacjonarnych są hostessy i pracownice sklepów, które potrafią wmówić nam, że każdy z zapachów jest tym idealnym. Niestety często bardzo mało wiedzą o składach perfum, co dla wielu osób może być minusem.

Zakupy przez Internet są całkowitym przeciwieństwem tych tradycyjnych – ceny perfum są dużo niższe (nawet do 50%), aczkolwiek nie jesteśmy w stanie spróbować żadnego zapachu na sobie. Oczywiście można zamówić próbki perfum, ale są to dodatkowe koszty dla konsumenta.
W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, internetowe posiadają pełne składy perfum, dzięki czemu przy podstawowej znajomości zapachów jesteśmy w stanie sobie mniej więcej zobrazować, jak dane produkty mogą pachnieć. Sklepy internetowe dysponują znacznie szerszą kolekcją perfum, często dostępną z reguły jedynie poza granicami naszego kraju. Więcej o zakupach perfum online przeczytasz tutaj.