Gniazda łączą styl i funkcjonalność

W ostatnich dniach dostaję wiele pytań odnośnie wykorzystania w sieci elektrycznej wszelkiego typu kontaktów elektrycznych. Czytelnicy ślą wiadomości z załączonymi fotografiami i chcą się upewnić dotyczącą wyboru sprzętu. Ja uważam, że nie można tak do tego podchodzić. Pierwsze, co powinno mieć znaczenie to nie marka, lecz funkcjonalność wybranego sprzętu, jak również jego zadanie.

Instalując gniazda, trzeba zadać sobie pytanie, ile urządzeń w tym konkretnym pomieszczeniu będzie musiała być podłączona. Czasami warto podpiąć gniazdo wyłącznie z jednym wejściem oraz podłączyć do niego przedłużacz. Aczkolwiek, jeżeli sprzętów będzie ledwie kilka, możemy zamontować w układu gniazda podwójne.

Gniazdko podwójne połączeniem stylu i wygody

Obecnie dostawcy sprzętów elektrycznych wielkie znaczenie przykładają do wyglądu poszczególnych artykułów. Poszczególne marki walczą ze sobą w projektowaniu ciekawych wzorów, w sposób, by wkomponowywały się do wszelkiego rodzaju pokojów.

Osobiście preferuję projekty gniazd podwójnych marki Schneider. Oprócz solidności realizacji, cieszą oko. Dobrze byłoby zaznaczyć, że artykuły niemieckiej firmy mogą być odrobinę droższe, od gniazdek podwójnych innych wytwórców, wszelako czasem dobrym pomysłem jest zapłacić kilka dodatkowych złotówek, by później nie martwić się o kolejny remont.

Podczas kupna gniazd podwójnych warto także zastanowić się, jaki rodzaj wtyku ma telewizor, który później będziemy chcieli podłączyć do gniazdka. W przypadku, gdy zakończenie kabla nie nie dysponuje specjalnym otworem, powinniśmy kupić gniazdo podwójne bez bolca. Jest to ważne dlatego, że wykorzystanie nawet najdroższego kontaktu z tego rodzaju modułem bezpieczeństwa, będzie stratą czasu i pieniędzy w momencie, kiedy nie będziemy mogli podłączyć naszego urządzenia.