Historia Myszki Miki

zdrowie-dziecka

Myszka Mickey i jego historia

Mysz Mickey jest starszy od większości ludzi aktualnie mieszkającej na świecie, bo urodził się 5 maja 1928 roku. Pojawił się, jako dziecko Walta Disneya, który stracił prawo do wizerunku królika Oswalda. Co ciekawe przez kilka pierwszych lat Miki był dubbingowany przez samego Walta Disneya.  Pierwszy raz pojawił się w filmie animowanym pod tytułem „Plane Crazy” i od razu przypadł do gustu młodszej widowni. Mickey w 1940 roku zagrał w nagrodzonym Oscarami filmie Fantazja. Sam film należy do pierwszych film pełnometrażowych, w których użyto dźwięku stereofonicznego.

Przyjaciele Mickiego

Najlepszymi przyjaciółmi tej sympatycznej myszki zostali: pies Pluto, Kaczor Donald oraz Goofy i Horacy. Natomiast wielką miłością Mickiego jest myszka Minie. Pies Pluto jest wielkim fajtłapowatym czworonożnym przyjacielem Mickiego. Towarzyszy swojemu od 1932roku. Kaczor Donald natomiast to drugą po właśnie Myszce Mickey rozpoznawalną twarzą Firmy Disney. Powstał w 1934 roku. Goofy natomiast jest dziwnym konio – pso podobnym stworkiem(tak samo jak Horacy), który pojawił się po raz pierwszy w 1932 roku. Myszka Minnie natomiast miała wśród swoich adoratorów nie tylko Mickiego, ale też myszo – podobnego bogatego Mortimera, który o rękę Minnie stara się od 1936 roku.

Z angielskiego na polski.

W polskim języku występuje trudność z interpretowaniem tej postaci, gdyż słowo mysz(bądź myszka) jest rodzaju żeńskiego, natomiast w języku angielskim mysz jest rodzaju nijakiego. Dlatego przy poprawnym interpretowaniu tej postaci, by nie mylić dzieciom w głowach zaczęto fonetycznie pisać jego imię.