Ile zapłacimy za naprawę lodówki?

Jak powszechnie wiadomo, chłodziarko-zamrażarki do tanich nie należą.

Zwłaszcza te nowe – z super wyposażeniem i masą elektroniki. Co więc zrobić, gdy jedno z nich nam się zepsuje? Na pewno wstrzymajmy się chwilę z kupnem nowej. Naprawy lodówek w Lublinie oferują szeroki zakres usług w tej kwestii i konkurencyjne ceny. Lepiej zrobić krótkie rozeznanie w tej kwestii, niż od razu porywać się na zakup nowego urządzenia. Przyjrzyjmy się więc ogólnym kosztom jakie możemy ponieść.

Lodówka, mimo że na pierwszy rzut oka tego nie widzimy, wypełniona jest wieloma  częściami, które bez odpowiedniej dbałości, mogą ulec awarii.

No właśnie, co z oczu to z serca, jednak może nas to kosztować.

Przejrzyjmy najważniejsze części lodówki i ich ceny za wymianę. Termostat to właściwie serce całego urządzenia, odpowiada on za utrzymanie ustalonej temperatury. Jako, że mamy dwa rodzaje termostatów – zwykły i z systemem odszraniania, cena jego wymiany jest bardzo rozbieżna. W sumie możemy zapłacić za niego od 100 do nawet 250 złotych. Jednak to wciąż taniej, niż kupno nowego sprzętu w całości.

W Lublinie naprawa agregatu lodówki  również nie przewyższa ceny nowej chłodziarki, mimo, że i tak jest dość wysoka, bo zapłacimy za nią do 600 zł. Napełnienie gazem również jest bardzo ważne – kosztuje  o połowę mniej od nowego agregatu. Mogą nam się również popsuć typowo elektroniczne części – systemy sterujące, bez których automatyczne odszranianie przestanie działać i będzie trzeba to robić ręcznie. Za to zapłacimy od 100 do 300 zł.

 

Pewnie wydaje Ci się, że skoro coś raz się zepsuło i twoja lodówka wymaga naprawy w Lublinie, to zepsują się zaraz inne części, więc nie opłaca się wymieniać, bo zaraz znów będzie trzeba coś kupować. Ale nie masz przecież gwarancji, że super nowy model lodówki ekstra znanego producenta posłuży Ci dłużej niż twoja stara, wysłużona, lecz po naprawie działająca, chłodziarka.

 

Jest jeszcze druga strona medalu – duma.

Pan domu – złota rączka nie będzie prosił o pomoc, może sam naprawić. Oczywiście bardzo często kończy się to jeszcze gorszym skutkiem, niż startowa awaria i bohater swojego domu musi wezwać ekspertów od napraw lodówek w Lublinie.

 

Wiadomo jednak, że cenimy sobie oszczędność i lepiej wydać trochę grosza na przyjemności, niż naprawy, lecz gdy już nam się coś zepsuje, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów.