Jak czyścić lodówkę,domowe sposoby

Jak czyścić lodówkę? Sprawdzone domowe sposoby na jej czyszczenie

 

Lodówka to dla prawie wszystkich domowników najważniejsze urządzenie stojące w kuchni. To w niej przechowujemy artykuły spożywcze, desery, które sporządzamy i inne dania. Dzięki lodówce produkty nie psują się tak szybko i możemy kupować więcej rzeczy, a nie po wszystko chodzić co chwilę do sklepu. Dlatego, że w lodówce znajduję się potrawy, które spożywamy bardzo ważne jest by była ona regularnie i skrupulatnie czyszczona, ponieważ ta czynność uchroni nas przed wieloma przykrymi chorobami, na które jesteśmy narażeni. Jak najlepiej czyścić naszą lodówkę?

 

Dokładne segregowanie i przekładanie jedzenia

 

Raz w miesiącu warto przejrzeć zawartość lodówki i zamrażarki oraz umyć je od środka wodą z octem w proporcji jeden do jednego. Nie tylko czyści on powierzchnię, ale także dezynfekuje, nie musimy też specjalnie zmywać, ponieważ zapach octu szybko wywietrzeje. Możemy też wykorzystać do czyszczenia roztwór na bazie łagodnego detergentu. Nie należy używać środków czystości o właściwościach żrących, ponieważ może to wpłynąć na jakość jedzenia.

 

Coroczny obowiązek

 

Przynajmniej raz w roku powinno się jednak rozmrozić lodówkę (nawet sprzęty z funkcją samorozmrażania), wyjąć zawartość, w tym wyposażenie – półki, szuflady, pojemniki itp. – i dokładnie je wyszorować w zlewie czy wannie, ewentualnie mniejsze elementy umyć w zmywarce. Na rynku są specjalne, bezzapachowe spreje antybakteryjne do lodówek. Nie zapomnij o umyciu urządzenia z zewnątrz (także z tyłu) oraz wysunięciu go i posprzątaniu podłogi pod nim.