Jak dbać o zdrowie prostaty

 

Prostata to istotny gruczoł u mężczyzny. Kiedy jest młody nie uświadamia sobie, nie odczuwa tak naprawdę jego istnienia. Dolegliwości związane z prostatą zaczynają być odczuwalne około pięćdziesiątego roku życia. Mężczyźni, którzy bardziej dbają o swoje zdrowie i prowadzą bardziej aktywny styl życia mogą nie mieć dolegliwości związanych z prostatą. Jest to opinia wielu urologów. Warto więc pomyśleć o swoim zdrowiu jedząc mniej produktów pochodzenia zwierzęcego a więcej warzyw i owoców. Jeśli dotyczy Cię nałóg nikotynowy warto jak najszybciej z nim skończyć.

Trzeba również ograniczyć picie.  Pić sporadycznie i małych ilościach. Bardzo istotna jest aktywność fizyczna. Niestety wielu mężczyzn lekceważy pierwsze objawy świadczące o chorobie prostaty uznając, że tak musi być ze względu na wiek. Bagatelizowanie problemu może jednak tylko pogorszyć sytuacje. Dolegliwości jeśli nie będą leczone z upływem czasu mogą się nasilać a w rezultacie konieczny może być zabieg chirurgiczny. Objawy przerostu prostaty  mogą sugerować nowotwór prostaty. Tylko wizyta lekarska może pomóc pacjentowi w odpowiedniej diagnozie. Nie leczony przerost prostaty może doprowadzić do zakażenia układu moczowo-płciowego. W pierwszy etap przerostu prostaty można zastosować preparaty pochodzenia roślinnego.

Część lekarzy uważa, że nie mają zbyt skutecznego działania. Okazuje się jednak, że przynoszą poprawę u około osiemdziesięciu procent chorych. Mają działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, obniżają napięcie mięśni gładkich w pęcherzu moczowym. Takie środki wspomagają również regenerację nabłonka gruczołu krokowego. Można również spróbować leczenia hormonalnego. Jest to najczęściej wystarczające. Jeżeli jednak przerost prostaty w wyższym stopniu zaawansowania doprowadza do kłopotów z oddawaniem moczu jest wskazanie do leczenie operacyjnego. Jeżeli chcesz zmniejszyć swoje ryzyko zachorowania na dolegliwości związane z prostatą staraj się zmniejszyć ilość tłuszczów zwierzęcych w swojej diecie i jeść więcej warzyw i owoców. Zastosuje w swojej diecie pestki dyni, słonecznika i sezam. Warto już od dzisiaj zadbać o swoje zdrowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.