Jak i w czym prać ubranka niemowlęce?

Skóra niemowlaka wymaga specjalnej troski. Żeby o nią dbać, używamy specjalnych kosmetyków nawilżających i łagodzących, kupujemy ubranka najwyższej jakości. Warto również dbać o ubranka dziecięce w sposób, który nie zaszkodzi małemu człowiekowi.

Dziecięca skóra jest niedojrzała, podatna na podrażnienia, warto więc prać rzeczy, które mają z nią kontakt, w specjalnych płynach, bezpiecznych dla niemowlaków. Zaleca się również, by pościel oraz ręczniki, z którymi dziecko ma styczność, były prane w tych samych środkach, co ubranka.  Ubrania dziecięce powinny być prane osobno. Płyny dla niemowląt nie zawierają substancji podrażniających, enzymów oraz rozjaśniaczy, które pozostają na tkaninach nawet po dwukrotnym płukaniu.

Wybierając środek do prania najlepiej kierować się wygodą dozowania. Obecne na rynku produkty są skuteczne już w niskich temperaturach i mają podobną skuteczność czyszczącą. Jeśli zależy nam na miękkości ubranek, zaleca się stosowanie płynów do płukania, specjalnie dla niemowląt. Mają one łagodniejszą kompozycję zapachową oraz sprawiają, że ubranka są naprawdę miękkie.

Ubranka dziecięce najlepiej prać w temperaturze nie niższej niż 60 stopni, pranie w wysokich temperaturach zabija bakterie. Mimo to zaleca się prasowanie ubranek dziecięcych, wysoka temperatura żelazka działa jak sterylizator, zabija szkodliwe alergeny i roztocza.

Jeśli chcesz zachować kolory ubranek, warto sortować je przed każdym praniem. Białe tkaniny należy prać osobno, mogą one zawierać delikatne kolorowe dodatki. Intensywne kolory powinny być prane razem, pozwoli to zachować kolory na dłużej, natomiast ciemne tkaniny, takie jak czerń, granat i brąz mogą być prane razem.

By skutecznie chronić delikatną skórę dziecka, zaleca się pranie wszystkich rzeczy, z którymi dziecko ma styczność, w odpowiednich płynach. Mamy tu na myśli również pościel i ubrania domowe dorosłych – z nimi dziecko ma również stały kontakt. Maluchy często przychodzą w nocy do łóżka rodziców. W ciągu dnia wielokrotnie się przytulają. Należy zwrócić szczególną uwagę na otoczenie małego człowieka.

Stosując się do powyższych rad będziemy mieli pewność, że prawidłowo dbamy i chronimy skórę malucha, zachowując przy tym jakość ubranek. O tym, jak ubierać dziecko wiosną, przeczytasz tutaj.