Jak poradzić sobie ze stresem?

W życiu każdego człowieka zdarzają się trudniejsze i cięższe momenty. Jednak dla osób, które trudno sobie radzą z emocjami, takie wydarzenia mogą być początkiem depresji i podobnych zaburzeń.

pppppppppp

Co należy do takich traumatycznych przeżyć?

Wielu osobom jest ciężko poradzić sobie ze śmiercią kogoś bliskiego. Szczególnie jeżeli było to niespodziewane. Niektórzy się za to obwiniają. Śmierć bardzo przeżywają współmałżonkowie oraz rodzice. Tworzy to ogromną pustkę w życiu. Kolejnym czynnikiem może być choroba. Może to dotyczyć również bliskiej osoby. Jednak bardzo trudno jest sobie poradzić z własną chorobą, zwłaszcza jeżeli uniemożliwia ona prowadzenie normalnego życia.

Sporo osób nie potrafi zapomnieć o jakimś poważnym wypadku. Dotyczy to zarówno sprawcy jak i osób, które w nim uczestniczyły.

Gdzie szukać pomocy?

Zazwyczaj jest tak, że takie wydarzenia negatywnie oddziałują na życie. Ludzie stają się smutni, podatni na przygnębienie, odosabniają się. Mają problemy ze snem czy zaburzenia apetytu. Stanowic to może nawet zagrożenie dla życia. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa. Psycholog w Poznaniu często spotyka się z takimi przypadkami. Potrafi udzielić potrzebnej pomocy. Najpierw stara się nawiązać kontakt i ustalić źródło problemu. Ważne jest to aby nie zmuszać nikogo do skorzystania z takiej pomocy. Niektórzy potrzebują po prostu rozmowy, a inni wymagają dłuższej terapii. Psycholog każdego pacjenta traktuje osobiście, okazuje życzliwość oraz empatię. Jeśli jesteś osobą, która potrzebuje pomocy psychologa, wejdź na www.pomocnemiejsce.pl a znajdziesz tam doświadczonych profesjonalistów. Taka forma pomocy zazwyczaj okazuje się skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.