Jak się przekonać do jedzenia warzyw?

Jak się przekonać do jedzenia warzyw?

 

Nie bez powodu rodzice i dziadkowie wpajają nam od najmłodszych lat, że powinno się jeść warzywa, są one bowiem bogactwem bardzo cennych witamin oraz błonnika pokarmowego, który wspomaga prawidłowe trawienie pokarmów.

 

Smaczne, bo zdrowe

 

Jeśli ten argument do was nie przemawia, to powinny do was przemawiać walory smakowe. Nawet jeśli nie lubicie samych warzyw czy owoców, to poszukajcie sposobów na odpowiednie przyprawienie ich. Warzywa same w sobie mogą być w smaku mdłe, ale zioła i przyprawy doskonale uwydatniają i podkreślają ich smak. A jak się przekonać? Dokładnie tak, jak z wszystkim innym, trzeba po prostu spróbować.

 

Drogocenny wpływ warzyw i owoców

 

Owoce i warzywa zaopatrują nasz organizm w cenne składniki odżywcze, bez których nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Niedobory witamin mogą być bardzo poważne w skutkach. Niedobory witamin prowadzą do wypadania włosów, pogorszenia się stanu paznokci, anemii, krwawienia dziąseł, problemów z krzepliwością krwi oraz wielu innych problemów. Natomiast jeśli chodzi o owoce, ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że mają w sobie dużą zawartość cukru, a przez to stają się dużo lepszą i zdrowszą alternatywą dla czekolady czy innych słodkich przekąsek. Jeśli jesteśmy uzależnieni od przekąsek w czasie pracy lub w wolnej chwili, to pokrojone w słupki warzywa oraz jogurtowy dip sprawdzą się idealnie, a przy okazji nie przybierzemy na wadze. Kolejną zaletą jest fakt, że w naszym organizmie nie będą zalegały niezdrowe tłuszcze, które dostarczylibyśmy poprzez spożywanie tradycyjnych słonych i tłustych przekąsek.