Jak się wstawia implanty zębowe i czy to boli?


Pytanie o bolesność wstawiania implantów jest jednym z tych, które najbardziej nurtuje osoby decydujące się na tą formę zastąpienia brakującego korzenia.

Od razu uspokajamy: cały zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu, więc dyskomfort pacjenta jest zerowy, a w czasie zabiegu nie odczuwa się żadnego bólu.

Skąd wiadomo, że to nie boli?

Zadaniem lekarza wstawiającego implanty zębowe jest dobranie odpowiedniej dawki znieczulenia, tak, by pacjent nie czuł wstawiania implantu w kość szczęki. Każdorazowo specjalista upewni się, czy na pewno siedząca na fotelu osoba nie czuje bólu, dlatego o to można być całkowicie spokojnym!

Dopiero po wgojeniu się implantów w kość można przystąpić do odbudowania na nich zęba, wstawienia korony czy mostu. Jest to również dobra metoda na to, by ustabilizować w jamie ustnej protezy zębowe.

Czym są implanty?

Implanty zębowe, których nie należy mylić ze stomatologicznymi są najbardziej skutecznym sposobem na to, by szybko i na długo zastąpić korzeń brakującego zęba. Zgodnie z obowiązującymi dziś, najnowszymi technologiami, na których bazuje wstawianie implantów, robi się je z tytanu i mają one kształt ściętego stożka, walca albo klina.