Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami?

Osiągając pewny wiek, przeglądając się w lustrze dostrzegamy zmarszczki. Jest to zmora wielu kobiet. Jak z nimi walczyć, co robić, by zapobiegać ich powstawaniu? Oto kilka sposobów.

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak więc postępować w przypadku zmarszczek? Na początek warto dowiedzieć się, jak powstają. Zmarszczka to ubytek kolagenu w głębokich warstwach skóry, zmarszczki dzielimy na trzy podstawowe grupy:

  • Zmarszczki posłoneczne, które powstają na skutek działania promieni UV
  • Zmarszczki mimiczne, powstające na skutek ruchu oraz mimiki twarzy
  • Zmarszczki endogenne, które powstają z wiekiem

Zmarszczki powstają również na skutek pogorszenia się stanu zdrowia, czynników środowiskowych oraz często przytrafiają się osobom, które straciły dużo kilogramów. Wiedząc już, jak dzielimy, i jak powstają zmarszczki, możemy przystąpić do walki z nimi.

Po pierwsze zaleca się stymulację produkowania kolagenu w skórze, kolejnym krokiem jest ochrona skóry przed działaniem promieni UV. Najszybciej starzeje się szyja oraz twarz, ponieważ te części ciała narażone są najbardziej na promienie słoneczne. Zaleca się używanie kremów z wysokim filtrem na te partie, aby uniknąć powstawania zmarszczek. Kolejnym krokiem w walce z nieestetycznym defektem jest stosowanie kremów z zawartością witaminy A, nie zlikwiduje to zmarszczek, jednak pomoże w ich spłyceniu. Zaleca się używać kosmetyków zawierających kwas Aha – pomagają one likwidować zmarszczki, jednocześnie poprawiają jakość skóry niszcząc przebarwienia i niedoskonałości. Skuteczną metodą na zmarszczki jest zabieg zwanym mikrodermabrazją. By skutecznie walczyć ze zmarszczkami, warto zacząć zdrowo się odżywiać i pić przede wszystkim zieloną herbatę, która zawiera antyoksydanty. Pierwsze zmarszczki pojawiają się najczęściej w okolicach oczu, gdzie skóra jest cienka i delikatna. Na tę partię ciała zaleca się stosowanie kremów z koenzymem Q10, który poprawia elastyczność.

Walka ze zmarszczkami to ciężka i żmudna praca spędzająca sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków, zdrowa dieta i ochrona skóry, zapewnią widoczne efekty już po kilku tygodniach. Dla bardziej wymagających polecamy korzystanie z gabinetów medycyny estetycznej. Innym rodzajem pielęgnacji naszego ciała jest dbanie o włosy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.