Jak wybrać buty do biegania

Bieganie staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Nie wymaga ani dużego nakładu finansowego, ani też dojazdów do siłowni. Po prostu ubierasz się, wychodzisz i biegasz. Prosty sposób na zachowanie dobrej sylwetki i samopoczucia. Niestety bieganie nie jest dobre dla każdego, chociaż zdecydowana większość z nas może sobie na ten sport pozwolić. Jak zacząć biegać, aby się nie zniechęcić? Sprawdź nasze porady!

Zanim zdecydujesz się na bieganie, zachęcamy Cię do skorzystania z wizyty u Twojego lekarza rodzinnego i zrobienia podstawowych badań. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby od razu Cię nastraszyć, ale lepiej mieć pewność, w jakim stanie jest Twój organizm zanim zaczniesz zmieniać jego cały tryb pracy. Dodatkowo wyniki badań można później porównać sobie z następnymi za pół roku
i sprawdzić, ile dobrego przyniósł Ci regularny wysiłek fizyczny.

Druga wskazówka to przygotowanie planu treningowego. Nie, nie samemu, a skorzystanie
z gotowych planów, które zostały przygotowane przez specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki odpowiednio dobranemu programowi Twoja kondycja będzie wzrastać z biegu na bieg bez skutków ubocznych. Nie chodzi przecież o to, aby się jakoś specjalnie przemęczyć pierwszego dnia i zniechęcić przez zakwasy.

Trzecia i ostatnia wskazówka to zakup odpowiedniego obuwia. O ile możesz biegać
w luźnych ubraniach domowych, o tyle odpowiednie do biegania buty są niezbędne. Stawy,
a zwłaszcza kolana, mają nam służyć jeszcze przez dziesiątki lat i nie chcemy sobie ich zniszczyć przez kilka miesięcy nieprzemyślanych treningów. Jak wybrać buty do biegania? Zobacz więcej.