Jak wybrać buty do biegania

Bieganie staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Nie wymaga ani dużego nakładu finansowego, ani też dojazdów do siłowni. Po prostu ubierasz się, wychodzisz i biegasz. Prosty sposób na zachowanie dobrej sylwetki i samopoczucia. Niestety bieganie nie jest dobre dla każdego, chociaż zdecydowana większość z nas może sobie na ten sport pozwolić. Jak zacząć biegać, aby się nie zniechęcić? Sprawdź nasze porady!

Zanim zdecydujesz się na bieganie, zachęcamy Cię do skorzystania z wizyty u Twojego lekarza rodzinnego i zrobienia podstawowych badań. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby od razu Cię nastraszyć, ale lepiej mieć pewność, w jakim stanie jest Twój organizm zanim zaczniesz zmieniać jego cały tryb pracy. Dodatkowo wyniki badań można później porównać sobie z następnymi za pół roku
i sprawdzić, ile dobrego przyniósł Ci regularny wysiłek fizyczny.

Druga wskazówka to przygotowanie planu treningowego. Nie, nie samemu, a skorzystanie
z gotowych planów, które zostały przygotowane przez specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki odpowiednio dobranemu programowi Twoja kondycja będzie wzrastać z biegu na bieg bez skutków ubocznych. Nie chodzi przecież o to, aby się jakoś specjalnie przemęczyć pierwszego dnia i zniechęcić przez zakwasy.

Trzecia i ostatnia wskazówka to zakup odpowiedniego obuwia. O ile możesz biegać
w luźnych ubraniach domowych, o tyle odpowiednie do biegania buty są niezbędne. Stawy,
a zwłaszcza kolana, mają nam służyć jeszcze przez dziesiątki lat i nie chcemy sobie ich zniszczyć przez kilka miesięcy nieprzemyślanych treningów. Jak wybrać buty do biegania? Zobacz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.