Jak wybrać leżak ogrodowy?

Relaks na świeżym powietrzu każdemu skutecznie poprawi humor. Krótka drzemka na leżaku w cieniu aromatycznych drzew owocowych zregeneruje nasze ciało i umysł. Nie wiesz jednak, jaki leżak wybrać? Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Leżak ogrodowy powinien być wygodny oraz łatwy w eksploatacji, by posłużył nam kilka lat. Dlatego też ważne jest to, z jakiego materiału został zrobiony.

Każde tworzywo ma swoje plusy i minusy. Leżaki drewniane wymagają odpowiedniej konserwacji różnymi preparatami, drewno z czasem wyblaknie od promieni słonecznych, jeśli nie będzie odpowiednio zadbane. Zaletą posiadania leżaka z drewna jest jednak odporność na różne czynniki atmosferyczne, jak na przykład deszcz czy śnieg oraz fakt, że nie obejmie je korozja. Leżaki drewniane mogą pozostawać na dworze niemalże przez cały rok. Najlepiej, jeśli zrobione są z sosny lub akacji. Drzewa te są wytrzymałe, a produkty z nich wytworzone nie pękają i nie rozwarstwiają się.

Ogrodowe leżaki wykonane z metalu również nadają się do ogrodu. Najchętniej wybierane są te zrobione ze stali, oczywiście musi być ona odporna na warunki atmosferyczne. Najmniej wytrzymałym materiałem jest aluminium. Mimo lekkości, która niewątpliwie jest zaletą, leżaki wykonane z tego materiału są podatne na uszkodzenia. Najbardziej wytrzymałe, ale i najcięższe, przez co bardzo nieporęczne, są leżaki żeliwne.

Popularne są również leżaki wykonane z rattanu. Ten koszyczkowy materiał jest bardzo wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, lekki i przyjemny dla oka. Meble rattanowe zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników akcesoriów ogrodowych. Już teraz można kupić nie tylko leżaki, ale całe komplety mebli, stoliki oraz ogrodowe kanapy.

Inną kwestią jest materiał, którym obszyty jest leżak. Najczęściej jest to miękka i przyjemna dla ciała dzianina, która przepuszcza powietrze oraz jest łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu leżąc na leżaku nie pocimy się tak bardzo, jak na przykład na plastikowym.

Przy wyborze leżaków kierujmy się komfortem, wygodą oraz łatwością utrzymania leżaka w najlepszej kondycji. Zapewni to radość i możliwość korzystania z tego dobrodziejstwa przez wiele lat. Zobacz więcej.