Jak wybrać traktorek ogrodowy

Piękny i zadbany ogród stanowi powód do dumy i zdecydowanie podnosi jego wygląd. Jednakże w dobie XXI nie zawsze znajdujemy czas, aby przyciąć drzewka lub skosić trawę. Oczywiście możemy zatrudnić ogrodnika, który rozwiąże wszystkie nasze problemy związane z ogrodem, ale nie oszukujmy się – to rozwiązanie jest dość kosztowne i dla małych, przydomowych ogródków po prostu zbędne. Istnieje inne, alternatywne rozwiązanie – ogrodowy traktorek.

Czym w ogóle jest traktor ogrodowy? Najprościej rzecz ujmując, jest to po prostu mały
4-kołowy pojazd z możliwością kierowania nim w pozycji siedzącej. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli o odmiennych kształtach, rozmiarach kół lub mocy silnika.

Domyślnie pojazd ten został stworzony z myślą o koszeniu trawy i dbaniu o trawniki. Nie jest to jednak jedyna funkcja tego urządzenia. Dużym atutem ogrodowych traktorków jest fakt, że można wyposażyć je w dodatkowe elementy, tym samym zwiększając ich funkcjonalność. Jako przykład może posłużyć pług śnieży, doczepiając taki element do naszego pojazdu, z łatwością usuniemy śnieżne zaspy z naszego ogrodu lub podjazdu.

Czym się kierować podczas zakupu? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na silnik – na rynku dostępne są różne wersje, np. jednocylindrowe lub czterosuwowe. W sytuacji, gdy cenimy sobie wygodę, możemy pokusić się nawet o model z automatyczną skrzynią biegów – takie wersje również istnieją! Należy mieć na uwadze fakt, że im mniejsza moc silnika, tym mniejsze możliwości urządzenia. Ceny traktorków są bardzo zróżnicowane, podstawowy model może kosztować od 5 tys. zł. Za bardziej zaawansowane modele przyjdzie nam zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Niewątpliwie traktor ogrodowy jest idealnym rozwiązaniem w przypadku braku czasu na pielęgnacje ogrodu oraz stanowi pomoc podczas różnych prac budowlanych (np. transport materiałów), jednakże dla wielu amatorów ogrodnictwa jest to wciąż kosztowne rozwiązanie. Zobacz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.