Jak wyglądają domy inteligentne w 2017 roku?

Inteligentne domy stają się coraz popularniejsze w polskim budownictwie. W ten sposób określa się wysoko zaawansowane technicznie budynki, które cechuje kompatybilność w zarządzaniu poszczególnymi instalacjami. Systemy te są ze sobą połączone, co wpływa na większy komfort mieszkania. Również w 2017 jest to chętnie wybierane rozwiązanie.

Charakterystyka domu inteligentnego

W 2016 roku, a także w roku obecnym domy inteligentne to najczęściej domy projektowane w stylu skandynawskim. Posiadają one systemy czujników i detektorów, a także jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi domowymi instalacjami. Budynek inteligentny to budynek reagujący na zmiany środowiska wewnątrz i zewnątrz, co sprzyja jego funkcjonalności, minimalizuje koszty eksploatacji oraz modernizacji, a także ogranicza emisję szkodliwych zanieczyszczeń.

Zastosowanie inteligentnych domów

Główne cechy systemów zarządzania budynkiem stanowią: integracja, kontrola, monitorowanie, optymalizacja i raportowanie. Odnosi się to w budynku do: sieci teleinformatycznej, sterowania oświetleniem, sterowania ogrzewaniem, sterowania wentylacją, symulacji obecności, ochrony bytu i mienia, systemu alarmowego, systemu przeciwpożarowego, systemu kontroli dostępu, systemu zasilania UPS, systemu pogodowego, systemu zarządzania produkcją, obsługi urządzeń audio i wideo, a także do systemu sterowania oddymianiem. W domach inteligentnych doskonale opracowane są systemy zabezpieczające. Wówczas też można się spodziewać, że w domu inteligentnym będzie można doskonale się czuć.
Przyszłość budownictwa leży właśnie w domach pasywnych.

Budownictwo z przyszłością

Idealnie dopasowany dom to dom, w którym można komfortowo spędzać czas wolny. Poza tym, jeśli wybudowany jest na podstawie najnowszych technologii to na wiele lat można będzie się cieszyć z jego użytkowania. Warto w takim razie zainwestować w projekt domu inteligentnego, zwłaszcza, że pod względem designu są one znacznie ciekawsze niż jakiś czas temu. Teraz to domy wyglądające okazale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.